Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

БРАВО – Николовски ги донираше патните трошоци од претходната година за новогодишни пакетчиња за децата од социјално загрозените семејства

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска по повод Денот на волонтерството, заедно со волонтерите и секретарот на Црвен Крст – Крива Паланка, Дарко Пешовски, го посетија Вакциналниот пункт во Крива Паланка.

„Ја имав честа, на медицинскиот персонал во здравствениот дом проф. др. Димитар Арсов, кој работи во Вакциналниот пункт и волонтерите, да им го врачам Пехарот на хуманоста кој како традиција се пренесува од 2018 година и носи порака на хуманост, чесност и искреност.

Ми претставува особено задоволство што во рамки на оваа посета ги донирав патните трошоци што ми следуваа во текот на претходната година и кои ќе бидат наменети за новогодишни пакетчиња за децата од социјално загрозени семејства“, истакна Николовски.

loading...