Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ, ЗНАЧИ АМАН: Нов бран на ковид-19 ширум Европа, новите соеви ја избегнуваат заштитата стекната од вакцините
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
Општина Кавадарци организира бесплатна ,Школа за пливање" со деца на возраст од 7 до 10 години
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
БРАВО: Oпштина Арачиново добива уште едно основно училиште
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
ВО КООРДИНАЦИЈА НА МВР И МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА - Претреси во затворот во Штип: Пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари
Превентивна активност на СВР Скопје за заштита од пожари
Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен крадец во Прилеп
Приведено лице во тетовско за доиздржување затворска казна, Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна, Приведен крадец во Прилеп
МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Го поттикнуваме домашното производство на храна – Само неделава се исплатени 100 милиони денари финансиска поддршка за земјоделците
МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Го поттикнуваме домашното производство на храна – Само неделава се исплатени 100 милиони денари финансиска поддршка за земјоделците
МИСКОСКИ: Завршивме со целосна реализација на детски реквизити во детскиот парк во ЈОУДГ "ВЕСЕЛО ШТРКЧЕ" Кривогаштани
МИСКОСКИ: Завршивме со целосна реализација на детски реквизити во детскиот парк во ЈОУДГ "ВЕСЕЛО ШТРКЧЕ" Кривогаштани

БРАВО – Нови паркинзи низ општина Кисела Вода со капацитет од над 2️⃣4️⃣0️⃣ возила!

На местото од дивата депонија кај ,,Мечкаров”, сега има уреден простор за паркирање на 50-тина возила, а жителите во Расадник добија простор за паркирање на 90 возила.
☝️Паралелно, тече изградбата на паркиралиште позади ООУ ,,Партенија Зографски”, непосредно до градинката ,,Весели Цветови”, но и на улицата ,,Коперникова” во населбата Драчево, што значи уште вкупно 100 паркинг места за жителите од општината.
🗣️ Како што најавив претходно, интензивно работиме на обезбедување на локации за паркирање, бидејќи организацијата на сообраќајот во мирување има голема улога во квалитетот на одвивањето на целокупниот сообраќај во една ваква урбана средина.

Завршивме со изградбата на два нови паркинг простори, а веќе се градат и уште два и тоа во сите делови на општина Кисела Вода.
🅿️ Во паркинг места, ова значи бројка од 2️⃣4️⃣0️⃣, што е значаен чекор во надминувањето на проблемот со кој секојдневно се соочуваат нашите жители.
☝️ Ќе потсетам дека изградивме паркинг на улицата “Бранко Заревски” во населбата Драчево, а во периодот што следува, изградба на паркиралишта ќе има и во УЗ ,,Цветан Димов”, ,,11 Октомври-Згради”, во близина на училиштето за слепи лица, како и во Расадник, каде течат активности за комплетирање на документацијата за изградба на монтажно паркиралиште.

loading...

go88 play go88 nổ hũ go88 đăng nhập go88.info

sunwin nhatvip