ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
НОБ ДОБИ ИНСТРУМЕНТИ, СТОЛИЦИ, ПУЛТОВИ И СЦЕНСКА ОПРЕМА СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 663 ИЛЈАДИ ЕВРА
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“
БРАВО - Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на клиниката за детски болести одбележан 85-годишниот јубилеј на „Алкалоид“
Средба на вицепремиерот Димитров со естонски експерти за официјален почеток на проектот за поддршка на дигитализација
Средба на вицепремиерот Димитров со естонски експерти за официјален почеток на проектот за поддршка на дигитализација
Премиерот Заев прими делегација бизнисмени и градоначалници од Полска: Да го искористиме големиот интерес за соработка меѓу двете земји за добро на граѓаните
Премиерот Заев прими делегација бизнисмени и градоначалници од Полска: Да го искористиме големиот интерес за соработка меѓу двете земји за добро на граѓаните
КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН АВТОГОЛ - Мицкоски повторно пред избори оди кај Никола Груевски, неговиот шеф и главен финансиер, по пари и совети
КАКОВ НЕВЕРОЈАТЕН АВТОГОЛ - Мицкоски повторно пред избори оди кај Никола Груевски, неговиот шеф и главен финансиер, по пари и совети
ЛОШ ДЕН ЗА ВМРОВЦИТЕ - Лажните вести на Мицкоски наидоа на „вистиномерот“ Заев
ЛОШ ДЕН ЗА ВМРОВЦИТЕ - Лажните вести на Мицкоски наидоа на „вистиномерот“ Заев
ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!
ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!

(ВИДЕО) БРАВО – Обезбедено е присуство на две третини од вкупно 511 делегати за вонредниот партиски конгрес кој ќе се одржи на 28 март и оваа одлука е конечна, вели Борче Стамов, еден од членовите на Иницијативниот одбор за промени во ВМРО-ДПМНЕ

Обезбедено е присуство на 2/3 од делегатите, од вкупно 511 за вонредниот конгрес кој ќе се одржи на 28 март и оваа одлука е конечна и усвоена, изјави Борче Стамов, еден од членовите на Иницијативниот одбор за свикување на вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ. Тој вели дека со самиот факт што на иницијативата поддршка дале толкав број членови, конгресот е легитимен, во согласност со партискиот статут и ако делегатите изгласаат недоверба на Мицкоски, тој ќе треба да си замине.

„Не знам зошто Мицкоски се плаши од најавата за вонреден конгрес, сосема легитимно е по бројните изборни порази да поднесе отчет пред членството, пред тие исти делегати коишто го избраа во 2017 година. Во статутот нема никаква пречка за негово одржување, а впрочем и самиот Мицкоски беше избран на вонреден конгрес. Очигледно се исплашија од нашата иницијатива и веднаш најавија дека конгрес ќе има во ноември, редовниот што треба да се одржи. Ние сме на ставот дека е доцна за конгрес во ноември и дека внатре партиските работи треба да си ги средиме пред локалните избори, зашто ако не го обединиме членство и не кренеме во реформи, немаме шанси за добар изборен резулта“, рече Стамов.

Стамов не беше прецизен дали меѓу делегатите има од раководството блиско до Мицкоски, но рече дека постои сериозно незадоволство во партијата и од нив, па ги повика сите кои сметаат дека треба да се гласа довереба на лидерот, да дојдат на конгресот.

„Не е тајна дека внатре во партијата има незадоволство и фрустрации. Мицкоски вели дека победил на последните избори, но сепак реалноста е друга. Не може да го држите членството во неизвесност со изборни порази и да очекувате поддршка. Демократски и фер е тој самиот да биде самокритичен, да ја погледне вистината какава што е. Ќе му се заблагодариме што ја водел партијата во исклучително тежок период и ќе избереме нов лидер“, вели Стамов.

Како што објасни тој, главната задача на овој партиски настан ќе биде да се дебатира за сработеното на Мицкоски и гласање дали да остане или не на функцијата. Паралелно ќе има оглас и за избор на нов лидер на кој може да се пријават членовите кои имаат програма, визија и капацитет да го обединат членството на ВМРО-ДПМНЕ кое со години е раздвоено на „за“ и „против“ оваа раководство. Очекува Мицкоски да ги прифати одлуките од конгресот бидејќи, како што рече, не е добар чекор, една партија по судски пат да се докажува дали треба да си го смени лидерот.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima animetv Episode Full animetv kimetsu no yaiba

Website https://animeheaven.pro: Watch Dino Girl Gauko animeheaven Episode 20 animeheaven unblocked

Cross Road Episode Full

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Myspace: https://myspace.com/animeflixnl

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/404245