Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи

БРАВО ОПШТИНА ЦЕНТАР – НОВО ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО ДВОРОТ НА ООУ „ЈОХАН ХАЈНРИХ ПЕСТАЛОЦИ“

(Скопје, 21.7.2021) Општина Центар започна со реконструкција на детското игралиште во дворот на ООУ „Јохан Хајнрих Песталоци“.

На површина од 170 квадратни метри ќе бидат поставени нови реквизити, нова гумирана подлога и заштитна ограда, а просторот од 50м2 ќе биде уреден со ниско зеленило и ќе биде поставена урбана опрема.

„Продолжуваме со изградбата на модерни и функционални детски игралишта во Центар, изведени според најсовремени стандарди за квалитет, безбедност и одржливост. Жителите во овој реон ќе добијат нова рекреативна зона, а новото катче ќе обезбеди квалитетна игра за децата и зголемена безбедност за време на нивниот престој“, изјави градоначалникот Богдановиќ.

До крајот на 2021 година ќе бидат санирани и реконструирани детските игралишта на девет локации на територијата на Општина Центар, за што ќе бидат одвоени десет милиони денари од општинскиот буџет.

Планирано е со градежните активности да се заврши до почетокот на учебната година.

loading...

AnimeFLV: Japan Sinks: 2020 (Dub) anime episode 10 online free at https://animeflv.uk anime to watch

Website https://gogoanime.be: Watch Street Fighter II: The Animated Movie gogoanime Episode Full gogoanime gintama

Website https://wcostream.cc: Watch Kakyuusei (TV) wcostream Episode 14 wcostream pokemon

My Ordinary Life Episode 0 (Dub) Episode Full

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/41425/animefreakws

Digi: https://www.digi.com/support/forum/user/gogoanimelol