Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БРАВО – ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ЌЕ ГИ САНИРА УЛИЦИТЕ СО НОВА ГЕРМАНСКА МЕТОДА И АСФАЛТ

🚧Заедно со секторот за комунални работи во Општина Гази Баба денес присуствувавме на презентација од страна на германска компанија Strassenflex за посебна асфалтна смеса која се користи при крпење на дупки по коловозот.

Се нанесува на оштетени делови од коловозот, без притоа да има потреба од отстранување на старата асфалтна подлога. Оваа асфалтна смеса е доста по брза и по економична, а нејзината издржливост на коловозот е до 5 години.

Веќе заедно со оваа германска компанија разговаравме и како општина во иднина ќе ги примениме овие нови економични методи за санирање на ударните дупки во општината.

loading...

play go88.top Tải go88 apk ios về ip - Android Game bài đại gia go88 ios

hack sunwin Link tải SUNWIN Club cho Android APK | IOS mới nhất sunwin online