Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

БРАВО: Организација од Македонија е во трка да стане дел од светската платформа Global Giving

Организација Ц.С.И. Надеж од Македонија, која работи на обезбедување еднаков пристап до образование за деца Роми, влезе во трката за обезбедување место на светската crowdfunding платформа GlobalGiving. Целта е да биде обезбедена поддршка при образование во Едукативниот центар на Ц.С.И. Надеж за дополнителни 60 деца Роми.

За да успее, организацијата мора да собере 5.000 долари од 40 различни донатори до 23 април, 2021 година. Ако успее во ова, ќе остане на платформата на GlobalGiving, каде ќе може да добива поддршка од најразлични донатори од целиот свет во неограничен период.

-На Денот на Ромите, 8ми Април ги повикуваме сите граѓани да се вклучат и со личен придонес да овозможат еднакви услови за образование на 60 деца Роми. Тоа можат да го направат на многу едноставен начин преку онлајн донација на платформата. Само 14 отсто од децата Роми се вклучени во предучилишно образование. Секој може да помогне тоа да се промени, порачуваат од Ц.С.И. Надеж.

Донацијата може да се направи онлајн со картичка на овој линк: https://www.globalgiving.org/projects/give-60-vulnerable-children-education/

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

online anime Pokémon Journeys: The Series

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

Attack on Titan Episode 23