(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

БРАВО – ОСТУ Наце Буѓони од Куманово добива нов лик со новата фасада, во изминатите 4 години се реализирани повеќе проекти и активности во ова училиште

ОСТУ Наце Буѓони добива нов лик со новата фасада ➡ 160+ ПРОЕКТИ ВО ОСНОВНИТЕ И СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ➡ 4 ГОДИНИ КУМАНОВО СЕ МЕНУВА!
Во изминатите 4 години се реализирани повеќе проекти и активности во ова училиште помеѓу кои:

🔵 Во 2021 година
✅ Реконструкција на двете спортски игралишта во склоп на училиштето со нова тартан подлога, комплет голови и кошеви, трибини и заштитна ограда.
✅ Замена на стари прозорци во училишните ходници и во делот со работилници.
✅ Партерно уредување на училишниот двор со асфалтирање и бекатонирање на пристапни патеки и хортикултурно уредување.
✅ Замена на прозорци на машински кабинет и помеѓу главната зграда и работилницата.
✅ Набавка на 46 смарт табли за целото училиште за паралелки на македонски и албански наставен јазик.
🔵 Во 2020 година
✅ Набавка на онлајн камери, слушалки со микрофони за компјутерите во сите училници за онлајн настава.
✅ Реконструкција на кров помеѓу бараките и главната зграда во објектот каде се одвива настава на албански наставен јазик.
✅ Набавка на мебел за сите училници, кабинети, канцеларии и мини кујна.
✅ Набавка на нагледни средства и електронска опрема за настава во електротехничка струка, компјутерска и мрежна опрема.

🔵 Во 2019 година
✅ Набавка на 17 магнетни табли, 20 наставнички столчиња , 70 училишни столчиња со анатомска метална конструкција и 100 седишта и наслони за столчиња.
✅ Набавка на 14 компјутери и друга компјутерска опрема.
✅ Поставување на нови подови во мобилните училници во објектот за настава на албански наставен јазик.
✅ Поставување на зелени пластични канти за смет и метални корпи за отпадоци.
✅ Реновирање на ѕидовите на 15 училници во делот на главната зграда.
🔵 Во 2018 година
✅ Започна изградбата на нова училишна спортска сала која е веќе во функција.
✅ Реновирање на ѕидовите на 15 училници во делот на главната зграда.
✅ Изградба на пристап за инвалидизирани лица на главниот влез.
✅ Реновирање на простории во објектот за настава на албански наставен јазик со замена на вратите на главниот влез и тоалетите, како и замена на старите прозорци со нови термопан прозорци во ходниците.
✅ Набавка на 30 компјутери, 30 столици за административни простории, нагледни средства и компјутерска опрема.
🔵 Во 2017 година
✅ Kомплетно e заграден училишниот двор.
#КумановоСеМенува
#КумановоКаквоШтоГоСакаме
#ЗаНашеКуманово
#ЗборотЕЗбор

loading...

School Days Episode 12

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball super

Website https://animebee.to: Watch Chrono Crusade animebee Episode 24 watch anime free

WCOStream: Urusei Yatsura anime episode 195 online free at https://wcostream.cc watch anime dub

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/animefreak

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/