ПЕТЛИЧКОВСКИ ЗА ТВ 24: ВАКЦИНИТЕ СЕ ОДЛИЧНО РЕШЕНИЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА, ЗОШТО НАРОДОТ НЕ ГИ ПРИФАЌА - НЕ МИ Е ЈАСНО!
ПЕТЛИЧКОВСКИ ЗА ТВ 24: ВАКЦИНИТЕ СЕ ОДЛИЧНО РЕШЕНИЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА, ЗОШТО НАРОДОТ НЕ ГИ ПРИФАЌА - НЕ МИ Е ЈАСНО!
АКО Е ОВА ПРОБЛЕМОТ, ТОГАШ СМЕ СЕ РАСПРАВАЛЕ ЗА СИТНА БОРАНИЈА - Називот „бугарски“ пред терминот „фашистички окупатор“ ќе се брише и од учебниците по историја?
АКО Е ОВА ПРОБЛЕМОТ, ТОГАШ СМЕ СЕ РАСПРАВАЛЕ ЗА СИТНА БОРАНИЈА - Називот „бугарски“ пред терминот „фашистички окупатор“ ќе се брише и од учебниците по историја?
НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ - Заев: Законот за јазиците нема да се менува во зависност од резултатите од пописот
НАШИТЕ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ - Заев: Законот за јазиците нема да се менува во зависност од резултатите од пописот
Кога сте подготвени за купување на вашиот прв нов дом
Кога сте подготвени за купување на вашиот прв нов дом
СВАРОВСКИ СУДСТВОТО ГО ШТИТИ МОЌНИКОТ ОД КИЧЕВО - СО МЕСЕЦИ СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МИЛОШОСКИ ЗАКОЧЕН НИКАКО ДА ПОЧНЕ!!!
СВАРОВСКИ СУДСТВОТО ГО ШТИТИ МОЌНИКОТ ОД КИЧЕВО - СО МЕСЕЦИ СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МИЛОШОСКИ ЗАКОЧЕН НИКАКО ДА ПОЧНЕ!!!
ШИЛЕГОВ: Во Ѓорче Петров подигнати се над 6.400 метри квадратни нови и реконструирани паркови површини, со засадени околу 1000 садници
ШИЛЕГОВ: Во Ѓорче Петров подигнати се над 6.400 метри квадратни нови и реконструирани паркови површини, со засадени околу 1000 садници
(ВИДЕО) ОХРИД Е ДОМАЌИН НА ГОЛЕМА НАТО ВЕЖБА ЗА СПАСУВАЊЕ ПРИ ЦИВИЛНИ КАТАСТРОФИ: Станува збор за вежбовна активност од големи размери, настан кој инволвира повеќе од 700 учесници од земјава и странство во којашто, покрај Република Северна Македонија, учествуваат 27 земји и е прва НАТО вежба во Република Северна Македонија од ваков размер
(ВИДЕО) ОХРИД Е ДОМАЌИН НА ГОЛЕМА НАТО ВЕЖБА ЗА СПАСУВАЊЕ ПРИ ЦИВИЛНИ КАТАСТРОФИ: Станува збор за вежбовна активност од големи размери, настан кој инволвира повеќе од 700 учесници од земјава и странство во којашто, покрај Република Северна Македонија, учествуваат 27 земји и е прва НАТО вежба во Република Северна Македонија од ваков размер
ШИЛЕГОВ ЗАЕДНО СО ГРАЃАНИТЕ НА ВЕЛОСИПЕДСКО ДЕФИЛЕ НИЗ СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ ЗАЕДНО СО ГРАЃАНИТЕ НА ВЕЛОСИПЕДСКО ДЕФИЛЕ НИЗ СКОПЈЕ

БРАВО – ОТВОРЕНА НОВА ДОМАШНА ИНВЕСТИЦИЈА ОД 3 МИЛИОНИ ЕВРА И 60 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА ВО САРАЈ

Фирмата ЈУС МБ, Скопје од своето основање до денес прерасна во друштво кое стопанисува на целата територија на Р. Македонија

Од скромните почетоци преку развојот и зголемените потреби како од деловен така и од магацински простор фирмата преку инвестирање во нив денес се наоѓа во модерен просто. Во склоп на фирмата е и Трговскиот центар “Сарај”, лоциран во Сарај, кој со својата содржина и функционалност е единствен во нашата општина.
Со вкупен број на вработени 57.

Ширењето на дистрибутивната мрежа на фирмата и потреба на осовремување на својот возен парк денес фирмата поседува 32 возила, пикапи и лесни возила. За дистрибуција на кондиторија и замрзнати производи Фирмата е единствен дистрибутер за програмата на Пионир и Хисар од фабриките (Пионир, Хисар, Парачин, Амасис и Земун).

Фирмата е директен увозник на останати производи како: брашно, тестенини, шеќер, путер, замрзнат пилешки програм. Плановите за идното работење на фирмата се во осовременување и подобрување во тековното работење како (со кадар, возен парк) и проширување во делот на дополнување на производи од кондиторија.

loading...

GoGoAnime: Transformers Armada (Dub) anime episode 52 online free at https://gogoanime.be gogoanime weathering with you

Hoshi no Kirby: Pilot (https://animebee.to/m/o4d6) Episode Full

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Website https://twistmoe.net: Watch Haikara-san ga Tooru Movie 1: Benio, Hana no 17-sai twistmoe Episode Full twist anime

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/kissanimemx

Kissanimemx-95 webselfsite: https://kissanimemx-95.webselfsite.net/