(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!
ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна

БРАВО – ОВИЕ ПОБЕДИ СЕ ВРЕДНИ КАКО ПЛАСМАН НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Германски ДРЕКСЕЛМАЕР со новите инвестиции од 16 милиони евра се предвидува отворање на над 1.000 нови вработни места во Куманово и Кавадарци, преку проширување на капацитетите во Кавадарци и новиот погон што ќе се отвори во Куманово

Договор за државна помош за новиот инвестициски циклус на германската автомобилска компанија „Дрекселмаер“, која работи во Кавадарци од 2012 година, денеска во Владата поттпишаа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и управителите на компанијата, Лукас Муехрингер и Јосеф Oтто Ерих Кауфман.

Вредноста на новите инвестиции изнесува 16 милиони евра и со нив се предвидува отворање на над 1.000 нови вработни места, преку проширување на капацитетите во Кавадарци и новиот погон што ќе се отвори во Куманово.

Според Битиќи, договорот е потврда за поволната инвестициска клима во земјава и за партнерскиот однос кој Владата го гради со компаниите кои функционираат во државава. Од септември минатата година досега, потпишани се вкупно 48 договори за државна помош со компании кои работат во земјава, согласно Законот за финансиска помош на инвестиции. Дополнително, за период од само 8 месеци, ова е петтиот договор кој се потпишува за нова инвестиција со странска компанија, објасни Битиќи, после оние со ВИК, Ипотекс, Пурпласт и Магна, додека во тек се 53 инвестициски проекти на компании со вкупна вредност од скоро 96 милиони евра инвестиции и за над 2.000 работни места. Тој потсети дека во „Дрекселмаер“ работат 5.500 работници кои произведуваат делови за светски брендови како „Мерцедес“ и БМВ.

„Со договорот со „Дрекселмаер“, државата се обврзува на ослободување од данок на личен доход во наредните 10 години, исто така и за ослободување на данок од добивка за истиот период, грант од 10 отсто од инвестициските трошоци, но не повеќе од 1 милион евра годишно и грант од 2.000 евра по вработен за нови работни места, за месечна плата повисока за најмалку 50 отсто од минималната плата“, рече Битиќи. Тој додаде дека радува отворањето на новиот погон на „Дрекселмаер“ во Куманово, со што се отвора нова можност за неговите граѓани како и за локалниот економски развој, бидејќи Куманово е вториот град во државата со најмало учество во БДП по жител.

Лукас Муехрингер посочи дека компанијата е задоволна од соработката со Владата, дека во досегашното работењето „Дрекслмаер“ соработува со над 700 различни домашни фирми, како и дека со новата производствена линија во Куманово ќе се отворат уште 1.000 нови работни места.

loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Nodame Cantabile gogoanime Episode 23 gogoanime mobile

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Website https://4anime.biz: Watch Time of Shura (Dub) 4anime Episode 26 dubbed anime

WCOStream: Senki Zesshou Symphogear XV: Senki Zesshou Shinai Symphogear anime episode 4 online free at https://wcostream.cc watch anime free

Tripline: https://www.tripline.net/animefreakws

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimeentity/portfolio