УСПЕШЕН БИЗНИСМЕН, ГОЛЕМ ХУМАНИТАРЕЦ: Кој е Александар Тодоровски, кандидат за градоначалник за Општина Илинден од СДСМ и коалицијата?
УСПЕШЕН БИЗНИСМЕН, ГОЛЕМ ХУМАНИТАРЕЦ: Кој е Александар Тодоровски, кандидат за градоначалник за Општина Илинден од СДСМ и коалицијата?
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ МУ ПОНУДИЛ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МИНИСТЕРСКО МЕСТО ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ, СТЕВЧО ОДБИЛ, НЕ МУ СЕ ЧЕКАЛО 10 ГОДИНИ!
БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ МУ ПОНУДИЛ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ МИНИСТЕРСКО МЕСТО ВО ВЛАДА НА ВМРО ДПМНЕ, СТЕВЧО ОДБИЛ, НЕ МУ СЕ ЧЕКАЛО 10 ГОДИНИ!
СУГАРЕСКИ: Со огромна чест и задоволство вечерва присуствував на отворањето на „Ателје Артика“, новото уметничко катче во општина Прилеп, во сопственост на Елена Димоска
СУГАРЕСКИ: Со огромна чест и задоволство вечерва присуствував на отворањето на „Ателје Артика“, новото уметничко катче во општина Прилеп, во сопственост на Елена Димоска
Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
Александар Наумоски: Моите резултати се мојата предност
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ НА МЕЃУНАРОДЕН БОРЕЧКИ ТУРНИР: Борач на Лирија со нож се обиде да убие борач на Бучим Радовиш, репрезентативец на Македонија
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
Филипче: Tрета доза веројатно ќе биде потребна за сите граѓани
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ДУИ: Села и Таравари стојат зад насилството и оцрнување на жените Албанки на вчерашните протести
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!
ЛУЃЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ, СПАСЕТЕ СЕ - Денеска се починати 41 лице – меѓу нив 18 и 23 годишни!!!

БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: СЕ УРЕДУВА НОВ ЗЕЛЕН СКВЕР ВО ТАФТАЛИЏЕ

На јавната површина пред Веро во Тафталиџе, Град Скопје деновиве почна со уредување нов зелен сквер. Оваа локација во општина Карпош е петтата од вкупно 7-те локации, што Градот Скопје ги уредува во зелени скверови, а граѓаните добиваат нови квалитетени јавни простори за одмор, релаксација и маалски дружења.🍃

🌳Запуштениот простор во Тафталиџе наскоро ќе стане нова зелена површина со 50 висококвалитетни дрвја, нова урбана опрема (клупи и корпи за отпадоци) и ново осветлување. Ќе бидат поставени и реквизити и опрема за забава и анимирање на најмладите, наменети и за децата со посебни потреби.

🏡Локацијата е избрана од граѓаните како една од 7-те локации во Скопје идентификувани во рамките на Иницијативата на Скопје Лаб и УНДП што започна во 2018 година. Овој процес подразбираше директно вклучување на граѓаните не само во изборот на локациите, туку и во идентификување на нивните потреби на секоја од овие локации поединечно.
#ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна

loading...

Watch Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow Episode Full

WCOStream: Bamboo Blade (Dub) anime episode 26 online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Watch MILPOM★ Episode 6

Carnival Phantasm EX Season Episode Full

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/animefreakws/

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/