ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид

БРАВО – ПОПУЛИСТИТЕ КОНЕЧНО ЌЕ ОДГОВАРААТ ЗА СВОЈАТА РАДИКАЛНА НЕОДГОВОРНОСТ: Се подготвува кривична пријава за „Левица“ поради повик за бојкот на пописот

Заменик директорот на Државниот завод за статистика, Илми Селами. уште еднаш истакна дека повикот за бојкот на пописот е кривично дело и секој ќе биде казнет за таков повик, пренесува ТВ21.

Тој за прв пат објави дека подготвуваат иницијатива за кривично гонење на партијата „Левица“, која повикува на бојкот на регистрацијата.

„Нека знаат политичките партии и секој субјект, секое општество во државата дека бојкотот е кривично дело. Кривично дело за кое ќе се гони. Можеби за прв пат велам дека ја подготвуваме иницијативата за кривично гонење на партијата„ Левица “, која отворено ги повикува граѓаните на Северна Македонија да бојкотираат и Јавното обвинителство ќе работи во оваа насока“, изјави Селами.

loading...

lô đề go88

sunwin mod online sunwin sunwin aaa