СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда

БРАВО: Пратеникот Костовски превезе 70 кумановци до и од Скопје

Околу 70 кумановци се одѕваа на идејата „Патувај со пратеникот“ на Мартин Костовски пратеник од СДСМ. Тие му давале идеи, предлози го критикувале, но и заштедиле пари за превоз.

Пратеникот информацијата ја сподели на Фејсбук каде што напиша дека за 22 работни дена со него до Скопје и назад пативале околу 70 кумановци.

Неговите пресметки се дека кумановци заштедиле меѓу 8 000 и 9 000 денари за превоз, а тој како пратеник слушнал многу идеи, сугестии препораки и критики.

„Некои се потсмеваа со идејата(ама ако, ние сме Кумановци и мајтапчии, од моја страна нема лутење).

Суштина на идејата е – да најдеме било каков начин, во работното време, по работното време, приватно, службено или било како да помогнеме. Некогаш и малку помош е помош. Да најдеме начин да помогнеме, не причина да се оправдаме за наше непостапување. Ние продолжуваме да патуваме и дружиме со кумановци #ПатувајСоПратеникот“, напиша Костовски на Фејсбук.

Пратеникот пред еден месец ја сподели со јавноста идејата да ги превезува со сопствен автомобил кумановци до и од Скопје.

Идејата, како што изјави тогаш пратеникот, му беше да им врати дел од парите кои граѓаните преку плаќање даноци ги даваат за патните трошоци на пратениците.

Пратеникот секој ден со автомобилот застанува близу Основниот суд или Општата Болница во Куманово, и секој кумановец кој има потреба да патува во Скопје и зака да патува со него го превезува до Скопје бесплатно.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

AnimeFLV: Super Fishing Grander Musashi (Cantonese Audio) anime episode 25 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Website https://aniwatch.pro: Watch Kizuna aniwatch Episode 2 aniwatch.me

Website https://gogoanime.be: Watch K: Seven Stories - The Idol K gogoanime Episode Full gogoanime boruto

Bit: http://bit.do/https-animefreak-ws

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/