Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
МАКСО ГО ОБРАЛ БОСТАНОТ, ЦЕЛО КУМАНОВО Е СО СДСМ - Илиевски заедно со Заев од Куманово Младите сакаат чиста животна средина, убав град и паркинг места, а во изминатите четири години ништо немаат добиено
МАКСО ГО ОБРАЛ БОСТАНОТ, ЦЕЛО КУМАНОВО Е СО СДСМ - Илиевски заедно со Заев од Куманово Младите сакаат чиста животна средина, убав град и паркинг места, а во изминатите четири години ништо немаат добиено
ШИЛЕГОВ: ДО 2024-ТА СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ДОБИЕ НАЈГОЛЕМАТА ПЕШАЧКА ЗОНА ВО ЕВРОПА БЛАГОДАРЕНИЕ НА БРТ СИСТЕМОТ
ШИЛЕГОВ: ДО 2024-ТА СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ДОБИЕ НАЈГОЛЕМАТА ПЕШАЧКА ЗОНА ВО ЕВРОПА БЛАГОДАРЕНИЕ НА БРТ СИСТЕМОТ
СДСМ: Данела со бугарско државјанство да излезе пред граѓаните да не се крие зад лажни соопштенија
СДСМ: Данела со бугарско државјанство да излезе пред граѓаните да не се крие зад лажни соопштенија
Од 115-тата седница на Владата: Усвоен Планот за забрзан економски раст - 156.000 нови работни места; Дозволено организирање настани во затворен простор до 50 проценти исполнетост - од 15 ноември за влез ќе бидат потребни две дози вакцини или потврда за прележан КОВИД-19 во последните 45 дена
Од 115-тата седница на Владата: Усвоен Планот за забрзан економски раст - 156.000 нови работни места; Дозволено организирање настани во затворен простор до 50 проценти исполнетост - од 15 ноември за влез ќе бидат потребни две дози вакцини или потврда за прележан КОВИД-19 во последните 45 дена

БРАВО – ПРОДОЛЖУВА КРВОДАРИТЕЛСКАТА АКЦИЈА НА ГРУПАЦИЈАТА НОВОМАТИК ВО МАКЕДОНИЈА

Во насока на продолжување на серијата хуманитарно-донаторски активности кои групацијата Новоматик ги започна уште на почетокот на пандемијата со Ковид -19, денес педесетина вработени од Астра Казино под мотото „Дарувај крв спаси живот“ во Домот на хуманитарни организации „Даре Џамбаз“ во Скопје и во Центарот за трансфузија во Охрид даруваа крв.

Да се дарува крв и да се спаси нечиј живот е благородно дело и одраз на високи етички, хуманитарни и морални вредности и токму ова е пораката која преку нашите хуманитарни активности сакаме да ја упатиме и да допринесеме за подигање на нивото на здравствената култура и јавната свест.

Крводарителската акција ќе продолжи и во наредните денови со тоа што ќе се приклучат и вработените од уште неколку градови во Македонија како Битола, Куманово и Неготино.

Астра Казино на почетокот на пандемијата со ковид-19, донираше и болнички кревети и средства за дезинфекција во вредност од 40 илјади евра на ЈЗУ Општа Болница – Охрид.
Со почит,

АВТОМАТ КЛУБОВИ „АСТРА“
ГРУПАЦИЈА НОВОМАТИК ВО МАКЕДОНИЈА

loading...

https://gogoanime.be overlord gogoanime

Tono to Issho Episode Full

Luck & Logic Episode 12

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/41425/animefreakws