Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

(ВИДЕО) БРАВО: Реновиран објектот на Одделението за внатрешни работи во Кавадарци, продолжуваме со подобрување на условите за работа на полицијата

Согласно планот за реализација на реконструкција на објектите и подобрување на условите за работа на вработените во Министерството за внатрешни работи, завршена е и целосната реконструкција на објектот на Одделението за внатрешни работи Кавадарци. Посебно ми е драго што колегите од оваа наша организациона единица од денес и официјално добиваат квалитетен, реконструиран и саниран работен простор и амбиент кој што во многу ќе придонесе за подобрување на квалитетот и стандардот на работа и услуги што полицијата ги има кон граѓаните како нивен сервис.

Дел од објектот на ОВР Кавадарци беше во доста амортизирана и оштетена состојба што објективно претставуваше потешкотија во извршување на работните задачи и активности на вработените. Ова меѓу другото го истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при неговата денешна посета на ОВР Кавадарци каде што се сретна со раководството на оваа полициска организациона единица, а по повод завршената санација и реконструкција на објектот. Токму во таа насока министерот Спасовски нагласи дека ,, покрај објективните пречки пред се заради актуелната пандемија со Ковид- 19, горд сум што успеавме да ги завршиме градежните работи што започнаа во средината на октомври минатата година за релативно краток период во дадениот рок за што од буџетот на Министерството за внатрешни работи беше издвоена сума од колу 8.712.000 денар,,.

Министерот Спасовски најави дека и во 2021 година продолжуваме со несмален интензитет и дека во тек се работни активности на објектите во СВР Куманово каде ќе се изврши комплетна реконструкција и обнова на постоечките објекти каде што е сместено СВР Куманово, комплетна реконструкција и санација на објектот на Полициската станица од општа надлежност Ресен како и на Полициското одделение Маврово-Ростуше. ,,Следствено нашите проценки и планови, веднаш по овие објекти во план се исти вакви активности и на објектот на ОВР Прилеп, на Полициската станица Крушево, како и објектите на Полициските одделенија Чашка и Дојран, за што веќе се обезбедени средства од буџетот на министерството. За нас и натаму останува императивно прашањето за квалитативно и квантитативно подобрување на материјално-техничките услови за работа на сите наши вработени, активност што ќе оди во континуитет и понатаму ,, рече министерот Спасовски.

Истовремено, министерот Спасовски во рамки на работната посета на ОВР Кавадарци се сретна и со градоначалникот на оваа општина Митко Јанчев при што заеднички беше констатирана досегашната одлична соработка меѓу полицијата и локалната самоуправа. Особено во поглед на функционирањето на Локалниот совет за превенција, чие што делување опфаќа широк број прашања што ги тангираат жителите на општината а се во доменот на работа на полицијата како сервис на граѓаните.

loading...

aniwatcher app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AniWatch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

anime sites Josee, the Tiger and the Fish

Naruto (Dub)

Fairy Tail (Dub) Episode 167

tải go88