Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!

БРАВО: Реновирана полициската станица во Кавадарци, МВР планира да реновира уште 5 полициски станици во следниот период

Денеска извршив увид во новите, реконструирани простории на Одделението за управни работи при ОВР Кавадарци, со што практично го потврдуваме континуитетот на заложбата што уште на почетокот на мојот мандат во 2017 година јавно ја манифестиравме – генералното подобрување на материјално-техничките услови за работа на полициските служби.
МВР од сопствени средства инвестираше над 3,6 милиони денари за објектот кој претходно беше во лоша состојба, а сега се обезбедени нормални, безбедни, непречени услови за работа согласно потребните инфраструктурни стандарди.

Преку финансиски заштеди инвестираме над 70 милиони денари на овој план, од октомври годинава веќе започнаа активности и на 5 објекти при што градежните работи за објектот на ПС Жеровјане на ОУР Кавадарци и ОВР Крива Паланка се готови, а при крај се објектите во Гевгелија и Кавадарци.
Нема да запреме тука, продолжуваме и наредната година со санација и реконструирање на објекти на МВР секаде кадешто тоа е нужно, со цел поквалитено остварување на секојдневните работни обврски на полициските службеници.

loading...

KissAnime kissanime softonic: Death Note Episode 37

AnimeDao weathering with you animedao: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 2