(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната

БРАВО СДСМ И ДУИ – ✅ 4 ГОДИНИ КУМАНОВО СЕ МЕНУВА!

➡ Со вистински и реални политики ја извадивме општината од финансиска дубиоза, побаруваме средства и дополнително реализираме сериозни инфраструктурни проекти. Тоа е нашата обврска како менаџери на градот – да им служиме на граѓаните и да го подобриме нивниот квалитет на живот.
➡ Со финансиски средства обезбедени од буџетот на Општината, со инвестиции од ресорните министерства и Владата, со финансиска поддршка од меѓународната заедница, невладиниот сектор, како и со донации од други субјекти успеавме да реализираме повеќе проекти и активности во изминатиот период.

✅ 170.000м2+ Асфалтирање и реконструкција на улици
✅ 142.200м2+ Тампонирање
✅ 17.000м2+ Поставен бекатон
✅ 22.000м+ Атмосферска и Фекална канализација
✅ 3.450м+ Водоводна мрежа
✅ 7.600м2+ Расчистен пат
✅ 9.403 поставени штедливи лед светилки за јавно осветлување
✅ 160+ активности и проекти во основни и средни училишта
✅ 3 Нови училишни спортски сали

✅ 10 Спортски игралишта
✅ 5.000+ Поделени пакети со помош во Ковид-19 криза
✅ 80.000+ Поделени заштитни маски во Ковид-19 криза
✅ 2.100.000м3+ Испорачан природен гас до потрошувачите
✅ 15.000+ Нови засадени садници
✅ 100+ Расчистени диви депонии
✅ 130+ Настани поддржани преку Фондација за култура и спорт Куманово
✅ 50+ Спортски клубови поддржани преку Општински сојуз на спортови
и повеќе други активности …

Продолжуваме ЧЕСНО, ПОСВЕТЕНО и ТРАНСПАРЕНТНО да работиме заедно за наше Куманово!
#КумановоСеМенува
#КумановоКаквоШтоГоСакаме
#ЗаНашеКуманово
#ЗборотЕЗбор

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 9

Naruto (Dub) Episode 211

sites to watch anime AnimeHeaven Attack on Titan

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 22