Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

БРАВО СДСМ И ДУИ – НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ЗОНАТА ВО САРАЈ „One cable“ произведува бакарни кабли и ПВЦ гранулат

Економската активност во земјава расте и во услови на пандемија, а приватните инвестиции, како оваа, се потврда за довербата што ја градиме со бизнис заедницата и за предвидливиот, стабилен деловен амбиент за вложувања, рече премиерот Зоран Заев по посетата на фабриката „One cable“ за производство на кабли во индустриската зона „Сарај“.

„One cable“ произведува бакарни кабли и ПВЦ гранулат за електрична енергија со најмодерна технологија. Се работи за инвестиција од три милиони евра која моментно вработува 30 висококвалификувани кадри. Производите на компанијата се пласираат на домашниот пазар и во наколку земји од странство.

– Оваа инвестиција, на „One cable“, е охрабрена токму од поддршката што ја дава Владата – подвлече премиерот.

Со него на промоцијата на инвестицијата бea и првиот заменик-претседател и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министрите Фатмир Бесими и Крешник Бектеши, градоначалниците Петре Шилегов и Блерим Беџети.

Пред присутните се обрати и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

loading...

Boku no Hero Academia: Training of the Dead (https://kissanime.mx/m/6K7W) Episode Full

Di Gi Charat Tsuyu Specials (https://wcostream.cc/m/28J0) Episode 2

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about

Gogoanimelol mystrikingly: https://gogoanimelol.mystrikingly.com/