Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

БРАВО ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГАЗИ БАБА, БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: 50 ДОМАЌИНСТВА ВО СЕЛО РАШТАК ДОБИЈА ПРИСТАП ДО ВОДОВОД!

Денес извршив увид на новата водоводна мрежа во Раштак, каде извршивме и тестирање на системот. За овој период успеавме да го изградиме водоводниот систем и да поставиме водомери на домаќинствата.

Повеќе од 50 домаќинства веќе ги имаат изградено шахтите преку кои треба да се поврзат на главната линија и имаат поставен водомер, денес видов и други домаќинства кои работеа за изградба на сопствените шахти.

Како општина нашата обврска ја завршивме, за да обезбедиме стабилен тек на вода и да спречиме нерационално трошење на водата. Апелирам до сите жители да го забрзаат процесот за поставување на шахтите, како би можеле во брзо време да го активираме водоводниот систем.

Она што следно како општина го работиме е изведба на нови бушотини за вода, кој веќе од следната недела на терен стартуваат, преку анализа на повеќе локации.

loading...

anime flix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Redo of Healer

watch animes Horimiya

watch subbed anime ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2

english dubbed anime Black Clover (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 13