Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

БРАВО – СДСМ НАМЕСТО ДА ЗЕМА, МУ ДАВА НА НАРОДОТ – Започнува исплатата на Мој ДДВ, 6.1 милион евра завршуваат назад кај граѓаните

Соопштение за јавност

Владата предводена од СДСМ продолжува со економските политики со кои повеќе пари завршуваат назад кај граѓаните, назад кај секое семејство.

Започнува повратот на дел од наплатениот ДДВ за последниот квартал од 2020 година

Кон граѓаните кои скенирале фискални сметки ќе бидат вратени над 382 милиони денари, односно околу 6,1 милион евра.

Ова значи дополнителен приход и истовремено зајакнување на домашната приватна потрошувачка.

Како одговорна партија продолжуваме со ефикасни економски полиитки што имаат за цел да обезбедат повеќе пари во секое домаќинство и да ја раздвижат економијата.

2021 година е година на рестарт на македонската економија и брзо враќање на претходните стапки на економски раст.

loading...

lỗi rút tiền go88 GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online

sunwin 40x50cm 12v usb desktop laser engraving machine sunwin club apk tool tài xỉu sunwin cho android