БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев

БРАВО СДСМ, ВАКА ПРОДОЛЖЕТЕ – Китанов: Општина Петровец по 50 години доби нов мост. На граѓаните нека им е со среќа новиот мост на река Пчиња!

Изградбата на мостот на река Пчиња кој ги поврзува Долно и Средно Коњаре е во завршна фаза. Инвестиција вредна 67 милиони денари. Овој мост е врска помеѓу двата автопати Миладиновци – Штип и Скопје – Велес.

На регионалниот пат Р2136 на река Пчиња во Општина Петровец, Јавното претпријатие за државни патишта отпочна изградба на нов мост кој е од витално значење за населените места во овој дел. Граѓаните веќе ја чувствуваат разликата помеѓу стариот и новиот мост.

Должината на мостот е 133,20м, широк 8 м со два коловоза и со два тротоари каде што може граѓаните безбедно да комуницираат од едната на другата страна на реката.
Увид во финалната фаза на изградбата извршија министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов.
„Мостовите се многу важни, ги поврзуваат граѓаните од двете страни на реката, даваат можност за развој, за размена на добра”, потенцираше министерот Бочварски.

„Ова е целосно нов мост, тој е веќе комплетно направен и е најдолгиот мост на регионален пат во нашата држава. Не само што овој мост се изгради, туку постоечкиот по кој не сакаа да возат ниту автобусите на ЈСП, затоа што беше во очајна состојба, е отстранет, а во моментов се работи и на регулирање на речното корито. Со среќа нека си го користат новиот мост граѓаните на Коњаре”, изјави директорот Китанов.

Безбедноста пред сѐ!

loading...

WCOStream anime online: Watch Bleach Episode 229 (https://wcostream.cc/m/qJq/ep-229)

AnimeTV go anime tv: My Hero Academia Episode 13