ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НЕ ИЗДРЖА, СЕ ЈАВИ НА ТВИТЕР, ГО ИЗРЕМЕТИ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НЕ ИЗДРЖА, СЕ ЈАВИ НА ТВИТЕР, ГО ИЗРЕМЕТИ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС
(ВИДЕО) ТРАМП ПО ПАТОТ НА ГРУЕВСКИ: ФБИ ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ТРАМП ОРГАНИЗАЦИЈАТА, ЗАПЛЕНЕТИ СЕ КУТИИ СО ДОКУМЕНТИ И НЕКОЛКУ КОМПЈУТЕРИ
(ВИДЕО) ТРАМП ПО ПАТОТ НА ГРУЕВСКИ: ФБИ ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ТРАМП ОРГАНИЗАЦИЈАТА, ЗАПЛЕНЕТИ СЕ КУТИИ СО ДОКУМЕНТИ И НЕКОЛКУ КОМПЈУТЕРИ
ВО СДСМОВЦИТЕ ТЕЧЕ КРВТА НА ХРАБРИТЕ ПАРТИЗАНИ - ТОА ВМРОВЦИТЕ НИКАКО НЕ МОЖАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ: Пратеничката која дојде во Собрание со скафандер: Сѐ ќе издржам, и да ме колните и да ми пишете дека ќе одам затвор, и дека “готова сум”!
ВО СДСМОВЦИТЕ ТЕЧЕ КРВТА НА ХРАБРИТЕ ПАРТИЗАНИ - ТОА ВМРОВЦИТЕ НИКАКО НЕ МОЖАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ: Пратеничката која дојде во Собрание со скафандер: Сѐ ќе издржам, и да ме колните и да ми пишете дека ќе одам затвор, и дека “готова сум”!
(ВИДЕО) БОСАНЕЦ МУ СЕ ЈАВУВА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ЗА НОНПЕЈПЕРОТ ВО КОЈ СЕ ПОВИКУВА НА ПОДЕЛБА НА БОСНА
(ВИДЕО) БОСАНЕЦ МУ СЕ ЈАВУВА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ЗА НОНПЕЈПЕРОТ ВО КОЈ СЕ ПОВИКУВА НА ПОДЕЛБА НА БОСНА
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ГРУЕВИЗМОТ И ЗАЕВИЗМОТ Е КАКО РАЗЛИКА МЕЃУ ЈУГО 45 И ГОЛФ 4-КА!
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ГРУЕВИЗМОТ И ЗАЕВИЗМОТ Е КАКО РАЗЛИКА МЕЃУ ЈУГО 45 И ГОЛФ 4-КА!
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА АФЕРА СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери, фирмата добивала поголеми тендери во нивно време
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА АФЕРА СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери, фирмата добивала поголеми тендери во нивно време
СИ ИГРААТ МАЈТАП СО КОРОНА, СО ПОМОШ НА 60 000 ЛУЃЕ: ОВА НЕ СЕ ЛУЃЕ ОВА СЕ ИЗРОДИ, ШТАКОРИ, МОНСТРУМИ, ПСИХОПАТИ, ГНАСИ НЕНОРМАЛНИ!
СИ ИГРААТ МАЈТАП СО КОРОНА, СО ПОМОШ НА 60 000 ЛУЃЕ: ОВА НЕ СЕ ЛУЃЕ ОВА СЕ ИЗРОДИ, ШТАКОРИ, МОНСТРУМИ, ПСИХОПАТИ, ГНАСИ НЕНОРМАЛНИ!
БРАВО МИРО, НА МАКА СЕ ПОЗНАВААТ ЈУНАЦИТЕ: Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ
БРАВО МИРО, НА МАКА СЕ ПОЗНАВААТ ЈУНАЦИТЕ: Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ

БРАВО – Шахпаска: Новата градинка во Општина Чаир ќе има капацитет од 350 деца и е најголема во државата

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на започнувањето со градба на новиот објект „Бамби“ при детската градинка „Фидани“, во Општина Чаир.

„За нас како Влада врвен приоритет е грижата за сите граѓани, пред се за најмладите. Оттука, продолжуваме одговорно да работиме во изградба на објекти во кои што најмладите граѓани ќе бидат сместени. Градинката „Бамби“ ќе има капацитет за 350 деца кои ќе бидат сместени во 21 занимална, поделени во три групи,истакна Шахпаска.
Министерката посочи дека новиот објект за згрижување на деца, претставува најголем во државата и Министерството за труд и социјална политика учествува со 121 милион денари.

Таа го потенцираше раниот детски развој како многу значаен дел од воспитувањето и грижата за најмладите, затоа што тоа е основата за нивна изградба во личности понатаму. Притоа, ја истакна и важноста на стручниот и квалитетен кадар кој игра значајна улога во нивниот воспитно- образовен процес.

„Од почетокот на манадатот отворени се 6 градинки со опфат од 416 деца, во финална фаза се уште 4 градинки со капацитет од 200 деца, а во тек на израдба се 15 нови градинки кои ќе опфатат нови 1900 деца,“ рече министерката.

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу ја потенцираше важноста на новиот објект за згрижување на деца, пред се од аспект на воспитно – образовниот процес во кој ќе бидат вклучени децата од оваа општина, што се должи на одличната соработка на локалната власт со Министерството , односно Владата на РСМ.

Линк до видео, овде.

loading...

WCOStream wcostream dragon ball super: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

GoGoAnime attack on titan gogoanime: Wonder Egg Priority (https://gogoanime.be/m/WXR9) Episode 12