Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

БРАВО, СКОПЈЕ ЌЕ ЗАЛИЧИ НА СВЕТСКА МЕТРОПОЛА: Инвестиција тешка 60 милиони евра, за 400 стана или 1 200 жители со илјада паркинг места, вака треба да изгледа паркингот карши ГТЦ

Инвеститорите го презентираа проектот кој крена голема прашина во јавноста. Висококатници од 15, 20 и 25 ката, од кои две за домување и деловни простории и една целосно за деловни објекти. На горните катови ќе биде домувањето и деловните објекти, додека приземјето ќе биде резервирано за локали.

Архитектите тврдат дека зеленило ќе има и повеќе од 20% колку што е законски предвидено.

Бројот на новите жители кои ќе може да се сместат во новите објекти според архитектите не е голем, но каде би се школувале децата на новите жители одговор немаа.

Инвеститорите ги отфрлија сите обвинувања во јавноста дека ДУП-от, не е во согласност со ГУП-от. Тврдат дека ДУП-от бил донесен пред да стапи на сила Генералниот. Додека за се што истражува Општина Центар и Антикорупциска не сакаа да коментираат.

loading...

đăng nhập go88 trên web

https://tai.sunwin.gg/