Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

БРАВО – Спасовски: 2020 година помина со најмалку жртви поради редовните сообраќајни контроли

„Ние како врвен приоритет си ја поставивме контролата во сообраќајот. Непочитувањето на сообраќајните прописи беше причина преку низа контроли да го спуштиме бројот на прекршоци. Кога зборуваме за сообраќајот не можеме да го средиме само со репресивни мерки, мора и едукација, уште од деца да имаме сообраќајна култура, уште од мали да знаат дека има сообраќајни правила за утре кога ќе бидат возачи да им биде полесно. Статистиката покажува средување на сообраќајот во извесна мера, декември имаме за 23 проценти намалување на прекршоците во споредба со декември 2019 година. 2020 заврши со најмалку жртви историски гледано, имаме 115 жртви, а во изминатите години имавме над 170, 180 жртви.

Со вакви резултати можеме да сме мотивирани и затоа соработуваме со Републичкиот совет за безбедноист во сообраќајот. Продолжуваме во континуитет со контроли во сообраќајот и во иднина.“- истакна Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи во интервјуто на МТВ.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch The Melancholy of Haruhi-chan Suzumiya (Dub) animefreak Episode 25 anime websites

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Saki: The Nationals Episode 13

ID: INVADED Episode 13

Ttlink: http://ttlink.com/animeflixnl

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424