Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

БРАВО – Специјално возило на Црвен Крст, со медицински тим, и волонтери на Црвениот крст патролираат низ најфреквентните места во општина Кисела Вода

АПЕЛ за ВНИМАНИЕ и ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ согласно високите температури

Специјално возило на Црвен Крст, со медицински тим, и волонтери на Црвениот крст патролираат низ најфреквентните места во општина Кисела Вода, по потреба медицински интервенираат и пружаат помош за лицата на кои високите температури им предизвикале здравствени потешкотии и проблеми. Согласно програмата за превенција заштита и спасување, а во рамките на активноста ,,Топлотен бран – Заштита и превенција на здравјето на граѓаните од високи температури во летниот период”, овие активности се спроведуваат од средината на месец јули.

Дополнително во рамките на овие активности делиме и информативни летоци и шишиња со вода за освежување. Целта на овие активности и кампања е да се подигне свеста за опасностите кои произлегуваат од високите температури и дека секој со своето одговорно однесување може да придонесе за заштита на јавните добра и безбедноста на луѓето.

Оваа активност е спроведена во соработка со волонтерите на Црвениот Крст на општина Кисела Вода, претставници на полициските станици од општа надлежност Одделението за превенција при СВР Скопје, претставниците од месните заедници и Советот на општината.

Општина Кисела Вода уште еднаш апелира до сите свои жители да ги следат препораките и да ги почитуваат општите мерки за заштита на здравјето за кои докторите секојдневно информираат, како и да бидат многу внимателни во поглед на превенцијата од пожари, кои за жал се многу актуелни во овој период од годината.

loading...

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Levius Episode 12

Watch Gundam: G no Reconguista Movie II - Bellri Gekishin Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Mahou no Angel Sweet Mint animepahe Episode 9 free anime online

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847

Wefunder: https://wefunder.com/animeflixnl