(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

БРАВО – Стартуваше проектот за водоснабдување на Дебар

Денеска започна првата фаза од проектот на локалната власт на Дебар за стабилно водоснабдување на градот Дебар и неколку населени рурални места во општината Дебар и Центар Жупа . Директорот на ЈКП Стандард Бурим Каба изјави дека во првата фаза ке се изврши смена на сите вентили на главните шахти почнуваки од изворите во селото Росоки па се до резерварот во Дебар. Оваа е мошне значајна фаза од која очекуваме да се зголемат количините на вода кои пристигнуваат од изворите па се до Дебар додава Каба .,, Поради почеток на работите и техничките зафати на старот, Дебар и неколку селски населби денеска немаат вода 14 часа ,, истакнува Каба и додава дека работите ги изведува фирмаа СМС Груп од Скопје .

Градоначалникот Хекуран Дука рече дека станува збор за значаен проект кој се реализира со инвестиции на општината Дебар . Тој додаде дека во првата фаза инвестицијата изнесува 12,3 милиони денари и ја изнесува оценката дека проектот фактички ке го реши проблемот со водоснабдувањето кој особено во Дебар се јавува во летниот период. Во другите наредни фази со кои ке се продолжи потоа ке се реалиозираат зафати во водоводната мрежа во градот .

Во летниот период во Дебар нема вода и по неколу часа и покрај тоа што од изворите во Рососки одалечени околу 2о километри кон Дебар пристигнуваат над 100 литри вода во секунда. Се верува дека проблемот е во старите шахти и вентили како и во градската водоводна мрежа .

loading...

Website https://animedao.nl: Watch SKET Dance: Imouto no Nayami ni Nayamu Ani ni Nayamu Imouto to Sono Nakama-tachi animedao Episode Full fruits basket animedao

Website https://4anime.biz: Watch Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom (2010) (Dub) 4anime Episode 12 hunter x hunter 4anime

Website https://animebee.to: Watch Cowboy Bebop: The Movie - Knockin' on Heaven's Door (Dub) animebee Episode Full watch anime online

Website https://animefreak.ws: Watch Blazing Teens 5 animefreak Episode 40 anime freaks website

AnimeFLV: Heroes: Battle Disk Densetsu (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk anime sites