Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола

БРАВО – ТЕАТАРСКИ ФЕСТИВАЛ ВО ГАЗИ БАБА, ОВА СЕ ПРЕСТАВИТЕ КОИ МОЖЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ БЕСПЛАТНО

Општина Гази Баба во соработка со TEATAR PROVOKACIJA го започнува проектот Фестивал на балканската независна сцена – Провокација. Нудиме одлична програма, преку шест добри татарски комедии во кој можете да уживате.
Фестивалот започнува во петок, 27 август, и ќе трае до 1 септември. Ќе се одржува во парк шумата Гази Баба, на просторот кај црквата Сретение Господово во населба Железара.
Оваа прва година од овој фестивал учествуваат познати актерски имиња и театри од Босна и Херцеговина, Србија, Бугарија, Хрватска и Македонија.
Сите шест дена претставите започнуваат во 20 часот, а влезот ќе биде слободен. Целиот настан ќе биде организиран согласно протоколите за заштита на граѓаните.

‼️ПРОГРАМА – БАЛКАН ФЕСТ ПРОВОКАЦИЈА⤵️

🟥27. 08.2021🟥 ОТВАРАЊЕ НА ФЕСТИВАЛОТ
Какава ти е жената, таков ти е животот – Драган Маринковиќ -Маца, Сараево; 🇧🇦
🟥28.08.2021🟥
SEX BOMB – Позориште Славија, Белград; 🇷🇸
🟥29.08.2021🟥
Неми го чепкај пивото – Театар Златен Елец, Скопје 🇲🇰
🟥30.08.2021🟥
Средба со неочекуваното – Студио 5/ Читалиште Софија; 🇧🇬
🟥31.08.2021🟥
Јас трудница – Театар КЕРЕКЕШ ,Вараждин; 🇭🇷
🟥01.09.2021🟥 ЗАТВАРАЊЕ НА ФЕСТИВАЛОТ
Ожени ме -Театар Провокација; Скопје, 🇲🇰

Претставите започнуваат во 20 часот, локација парк шума Гази Баба кај црвката Сретение Господово населба Железара.

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Haibane Renmei kissanime Episode 13 kissanime promare

AnimeFLV: Kaiji: Against All Rules anime episode 26 online free at https://animeflv.uk gogoanime

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Sky Wizards Academy (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Ulule: https://www.ulule.com/gogoanimelol/#/

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/