ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НОВА ВЛАДА ПОСЛЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НОВА ВЛАДА ПОСЛЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ
НИКОЛОВСКИ: Носењето на потребните законски измени за мерките од Планот за борба против корупција се важни за запазување на роковите за имплементација на Планот. Ова денеска го посочивме како исклучително важно на средбата со Претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери
НИКОЛОВСКИ: Носењето на потребните законски измени за мерките од Планот за борба против корупција се важни за запазување на роковите за имплементација на Планот. Ова денеска го посочивме како исклучително важно на средбата со Претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери
(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: ДОСЕГА НЕМА ОПАСНИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ КАЈ ВАКЦИНИРАНИТЕ, ОСВЕН МАЛО ЦРВЕНИЛО И ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА КАЈ ЕДЕН ВАКЦИНИРАН
(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: ДОСЕГА НЕМА ОПАСНИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ КАЈ ВАКЦИНИРАНИТЕ, ОСВЕН МАЛО ЦРВЕНИЛО И ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА КАЈ ЕДЕН ВАКЦИНИРАН
(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЧ НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА КАКО ЌЕ СЕ ОДРАЗИ ВРЗ СДСМ АКО НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ БИДЕ ФАТЕН ВО КРИМИНАЛ, ПОВАЖНА МИ Е БИТКАТА ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ!
(ВИДЕО) ЗАЕВ: ИЧ НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА КАКО ЌЕ СЕ ОДРАЗИ ВРЗ СДСМ АКО НЕКОЈ ФУНКЦИОНЕР НА СДСМ БИДЕ ФАТЕН ВО КРИМИНАЛ, ПОВАЖНА МИ Е БИТКАТА ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ!
ДЕСНИЧАРИТЕ УСПЕАЈА ДА ЈА УПРОПАСТАТ НАЈЛИБЕРАЛНАТА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ - СО ОВА ИСЛАМОТ ПРАКТИЧНО Е ЗАБРАНЕТ КАКО ВЕРА ВО СРЦЕТО НА ЕВРОПА: Швајцарците изгласаа забрана за носење никаб и бурка
ДЕСНИЧАРИТЕ УСПЕАЈА ДА ЈА УПРОПАСТАТ НАЈЛИБЕРАЛНАТА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ - СО ОВА ИСЛАМОТ ПРАКТИЧНО Е ЗАБРАНЕТ КАКО ВЕРА ВО СРЦЕТО НА ЕВРОПА: Швајцарците изгласаа забрана за носење никаб и бурка
БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СО ПОСЛЕДНИОТ ПОТЕГ ЗА ВЛАДА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ, ЗАЕВ ПОКАЖА ДЕКА Е РОНАЛДО ВО ПОЛИТИКАТА А МИЦКОВСКИ Е ФУДБАЛЕР НА ФК МИРАВЦИ
БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СО ПОСЛЕДНИОТ ПОТЕГ ЗА ВЛАДА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ, ЗАЕВ ПОКАЖА ДЕКА Е РОНАЛДО ВО ПОЛИТИКАТА А МИЦКОВСКИ Е ФУДБАЛЕР НА ФК МИРАВЦИ
ГОЛЕМИТЕ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ ГИ ВРАЌААТ РЕСТРИКЦИИТЕ - МЗ: Комисијата за заразни болести предлoжи полициски час во цела држава од 22 часот навечер до 5 часот наутро
ГОЛЕМИТЕ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ ГИ ВРАЌААТ РЕСТРИКЦИИТЕ - МЗ: Комисијата за заразни болести предлoжи полициски час во цела држава од 22 часот навечер до 5 часот наутро
(ВИДЕО) ЅВЕЗДА НА ДЕНОТ, РУСКИОТ АМБАСАДОР БЕЗДНИКИН СТАНУВА ОМИЛЕН АМБАСАДОР ВО ЗЕМЈАВА - НА ЧИСТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ ПОСАКА НА ГРАЃАНИТЕ ДОБРО ЗДРАВЈЕ
(ВИДЕО) ЅВЕЗДА НА ДЕНОТ, РУСКИОТ АМБАСАДОР БЕЗДНИКИН СТАНУВА ОМИЛЕН АМБАСАДОР ВО ЗЕМЈАВА - НА ЧИСТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ ПОСАКА НА ГРАЃАНИТЕ ДОБРО ЗДРАВЈЕ

БРАВО, ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА ПОЧНА ДА СЕ РЕАЛИЗИРА – Порталб: Општина Чаир започна со изградба на водоводната и канализационата мрежа во Серава

Општина Чаир започна со изградба на водоводната и канализационата мрежа во населбата Серава. Од ова општина за „Порталб.мк“ рекоа дека во моментов се одвиваат работи во две улици, а се обезбедени средства и за другите улици.

„Ве известуваме дека процесот на регулирање на водоводната и канализационата мрежа во населбата Серава веќе е започната и во моментов работите се одвиваат во улиците Места и 138. За останатиот дел од улиците во овој ред, веќе се обезбедени потребните средства од буџетот на државата и како што е ветено работата ќе продолжи во континуитет сé до целосното финализирање на ветениот проект“, рекоа од Општина Чаир.

„Порталб.мк“ претходно на неколку наврати известуваше дека недостигот од канализација им предизвикува големи проблеми на граѓаните, особено при големи врнежи, при што многу пати настануваат поплави по улиците и домовите на граѓаните.

Граѓаните во вторникот за „Порталб.мк“ изјавија дека речиси секој пат кога врне, тие се соочуваат со истите проблеми, улиците се поплавени а како последица од недостигот на атмосферска канализација, водата ги поплавува и домовите на жителите, предизвикувајќи им значителни штети.

„Дождовите се страшни за нас како жители на населбата Серава, бидејќи улиците се преполнуваат со вода, се претвораат во реки бидејќи канализацијата не е регулирана. Ова претставува пречка за нас како жители на оваа населба, бидејќи често се случува како последица од водата да ни се оштетат и домовите па така сме принудени со наши домашни средства да ја отстраниме водата. Ова е штетно и за нашето здравје и за здравјето на нашите деца“, рече една жителка на Серава.

Жителите на оваа населба рекоа дека се чувствуваат запоставени и заборавени и рекоа дека се изморени од неостварените ветувања.

„За нас како жители во населбата Серава, секој дожд се претвора во ужас. Од причина што сега веќе подолго време сме заборавени, единственото нешто што ни преостанува е да се молиме врнежите да не траат многу бидејќи штетата што се нанесува во нашите домови е навистина голема. Изморени сме од ветувањата на општинските власти дека ќе изнајдат решение за проблемот со канализацијата, меѓутоа деновите поминуваат а решение сè уште нема“, рече еден друг жител.

На почетокот од мандатот, градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, вети дека ќе реализира многу проекти во оваа општина, меѓу другото, рече дека ќе ја изгради и атмосферската канализација во населбата Серава, која има најмногу проблеми со поплавите.

loading...

Naruto (Dub) Episode 220 at ANIMEFLIX fire force animeflix

Bleach Episode 366 at website https://animefreak.ws sites like animefreak