Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО

БРАВО – Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени

Од рано утрово зимската служба и службите за одржување на хигиената на Општина Центар на терен го расчистуваа снегот на улиците, тротоарите и јавните површини во општината. Снегот кој наврна денеска беше најавуван по што Општина Центар спремна со 5 специјални возила ги посоли улиците со 44 тони сол со што експресно реагираше и превенираше замрзнување на коловозите со што обезбеди безбедни коловози и сообраќајници. Особено внимание се посвети на критичните места, во подножјето на планината Водно.

Граѓаните се задоволни од оваа навремено спроведена акција за расчистување на снежните наноси и веќе ја поздравуваат ажурноста на градоначалникот и општинските служби.

Општина Центар најави дека расчистувањето на снегот ќе продолжи и во текот на денот, а за граѓаните кои имаат проблем или се на понепристапен терен отвори телефонска линија каде ќе може да пријават снежни наноси на телефонскиот број 076 381 673.

Навремената реакција значи безбедност на граѓаните, пешаците и другите учесници во сообраќајот затоа секоја општина мора подготвено да реагира на временските прилики. Само така допринесуваме за безбеден и редовен тек на циркулацијата на општините и градот.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

One Piece (Dub) Episode 762

aniwatcher app AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 9

watch anime free AniWatch Naruto (Uncropped) (Dub)

AniWatch High School DxD Episode 3

tải go88