Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
АЗЕСКИ ДО ПЕТКОВ: Сите ни се смеат што трговијата меѓу Бугарија и Македонија е само 6% и што треба три до четири саата да се стигне од Скопје до Софија
АЗЕСКИ ДО ПЕТКОВ: Сите ни се смеат што трговијата меѓу Бугарија и Македонија е само 6% и што треба три до четири саата да се стигне од Скопје до Софија
Одберете си идеален дом во комплексот КОСМОС по супер цени на супер локација
Одберете си идеален дом во комплексот КОСМОС по супер цени на супер локација
МИЦКОВСКИ ОЧАЕН: ЗА ДА СТАНАМ ПРЕМИЕР СУМ СПРЕМЕН И ТЕХНИЧКА ВЛАДА ДА ЈА УКИНЕМЕ И ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ДА ЈА ИЗГЛАСАМЕ...
МИЦКОВСКИ ОЧАЕН: ЗА ДА СТАНАМ ПРЕМИЕР СУМ СПРЕМЕН И ТЕХНИЧКА ВЛАДА ДА ЈА УКИНЕМЕ И ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ДА ЈА ИЗГЛАСАМЕ...
БРАВО, ЌЕ ГО БИДЕ НОВИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР - ПЕТКОВ: Ние по ниеден начин не го доведуваме во прашање идентитетот, јазикот на граѓаните во Република Северна Македонија, тоа е ваше идентитетско право!
БРАВО, ЌЕ ГО БИДЕ НОВИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР - ПЕТКОВ: Ние по ниеден начин не го доведуваме во прашање идентитетот, јазикот на граѓаните во Република Северна Македонија, тоа е ваше идентитетско право!
ШЕФОТ НА МАКЕДОНСКО - БУГАРСКА БИЗНИС КОМОРА СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ: Запрете го миграцискиот пустош кој ни се случува во двете држави и договорете се да останеме тука и да живееме едни покрај други во хармонија, наместо некаде далеку, да бидеме Mакедонци и Бугари во Македонија и Бугарија, наместо странци во Англија и Германија
ШЕФОТ НА МАКЕДОНСКО - БУГАРСКА БИЗНИС КОМОРА СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ: Запрете го миграцискиот пустош кој ни се случува во двете држави и договорете се да останеме тука и да живееме едни покрај други во хармонија, наместо некаде далеку, да бидеме Mакедонци и Бугари во Македонија и Бугарија, наместо странци во Англија и Германија

БРАВО ВЕЛЕШАНИ: Над 200 граѓанки и граѓани на Велес денеска засадија 12 000 дрвца на есенската акција за пошумување на опожарениот појас крај Езеро Младост

Сложно и вредно работеа војници, пожарникари, акцијаши, службеници, советници и раководни лица, претставници на Граѓански здруженија, Општинска организација на Црвен крст, Шумско стопанство ,,Бабуна“ и други вљубеници на природата и здравата животна средина. За неполни три часа на изораните леи беа засадени високо стеблестите дрвца.

,,Акцијата помина успешно и уште еднаш велешани покажаа и докажаа дека само заедно и сплотено може да се направи општо добро за заедницата. Ништо не е поважно од здравјето на луѓето кое се постигнува со благородна работа. И во иднина ќе продолжиме да работиме заедно на обновување и зачувување на животната средина“, рече Градоначалникот Коцевски.
Со 40 висококвалитетни стебла на годинешнава акција учествуваше и Лајонс клубот од Велес. Местото на кое ги засадија дрвцата, во нивна чест ќе се нарече Лајонс парк.

,,Чест и задоволство ни е што на оваа акција учествуваме со наша донација на стебла. Се надевам дека ваквата соработка ќе продолжи и во иднина“, рече Претседателот на Лајонс клубот Ацо Ѓорѓиевски.
,,Еве и ние денес со засадување на дрвца придонесуваме во обновување на шумскиот фонд на езеро Младост и се надеваме дека ова ќе биде пракса и во иднина да го правиме тоа“, рече Гувернерот на Дистрикт 132 Марјан Талев.
На акцијата за пошумување присутни беа и претставници на македонско-американската асоцијација ,,Алумни“, кои со дел од средствата што ги собраа од минатогодишниот концерт учествуваа на акцијата.

,,Горди сме на тоа што и ние сме дел од оваа масовна акција за пошумување. Се надевам дека во иднина ова место ќе се разелени и повторно ќе биде едно од најатрактивните туристички места не само за жителите на Велес туку и пошироко“, рече Верица Јорданова.
На минатогодишната акција беа засадени вкупно 13 700 садници. 2.700 беа донација од Ротари Клубот а останатите ги набави Општината со пари од буџетот. Минатогодишната акција помина повеќе од успешно затоа што речиси сите садници се зафатени.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 8

AnimeFreak DARLING in the FRANXX

animes online My Hero Academia Season 2 (Dub)

AnimeFreak My Hero Academia Season 5

anime websites JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable