Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

БРАВО ЗА КОМОДИТА ХОМЕ – Донација на 100 душеци за социјално загрозените граѓани во Карпош

Започна акцијата за донирање на повеќе од 100 душеци на социјално – загрозени семејства и граѓани од општина Карпош. Станува збор за душеци – експонати, кои воопшто не биле користени туку единствено изложени во салоните на компанијата „Comodita home“.

Со цел истите да добијат вредност и употребливост, локалната самоуправа воспостави соработка со оваа општествено одговорна компанија, која ги донира душеците за потребите на најпогодените.

Акцијата започна од населбата Карпош 4, каде што изјави за медиумите дадоа градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев и директорот на „Comodita home“, Харитон Гаџоски.

-Општина Карпош ги контактираше социјално загрозените семејства и поединици и го утврдивме интересот за акцијата. Нашите служби ги земаат старите душеци од домаќинствата, кои ќе бидат одложени на соодветен начин (како кабаст отпад), а паралелно ќе се доделуваат новите.

Живееме во период на светска пандемија, на тешка економско – социјална состојба и како локална самоуправа сакаме да помогнеме на граѓаните во ризик. Мило ми е што нашата заложба за хуман и солидарен Карпош е препознаена од приватниот сектор и повторно ја користам приликата да се заблагодарам за покажаната општествена одговорност на „Comodita home“, рече Богоев.

Директорот на компанијата Гаџоски го поздрави интересот на општина Карпош за соработка и проактивниот пристап на службите. Претставници и од компанијата и од локалната самоуправа ќе ги доделуваат душеците, етапно, а ќе бидат доделени повеќе од 100 душеци.

loading...

gogoanimehub. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations

gogo anime tv GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

GoGoAnime Your Name. Episode Full

GoGoAnime How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 9