ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ

БРАВО ЗА МВР, ЗА САМО ЕДЕН ДЕН ФАТЕНИ ДИЛЕРИ НА ДРОГА ВО ГОСТИВАР, ПРИЛЕП И БИТОЛА!

Приведен дилер од Битола, при претрес запленета дрога

На 12.08 2021 од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, приведен е Р.Т.(39) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.
Имено, врз основа на наредба за претрес на дом, издадена од Судија на претходна постапка од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот на Р.Т. во Битола, при што се пронајдени и одземени поголема количина марихуана, едно пакување амфетамин и масло од канабис.

Во координација со Јавен обвинител од ОЈО Битола, по документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Претреси во Прилеп, приведени двајца дилери

Денеска (12.08.2021) до 10.15 до11.00 часот полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп ги привеле П.З.(24) и Д.Д.(27), двајцата од Прилеп. По добиена судска наредба, биле извршени претреси во домовите на П.З. и Д.Д., при што биле пронајдени и одземени две ќеси марихуана, саксии со растение канабис и шишенца со 51 семка од растението канабис.
По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 215 и член 216 од Кривичниот законик.

Приведени двајца гостиварци, пронајден кокаин

На 11.08.2021 година околу 22.30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово- ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ш.С.(38) и З.И.(24), двајцата од Гостивар, затоа што кај нив биле пронајдени неколку пакувања кокаин.

Тие биле задржани во Полициска станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...

AnimeTV: Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv all free anime for you

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: A Certain Scientific Railgun anime episode 24 online free at https://animedao.nl animedao boruto

Watch Lupin III: World's Most Wanted (Dub) Episode Full

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animefreakws

Ihubbub: http://www.ihubbub.com/animefreakws