ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ

БРАВО ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ – НИКОЛОВСКИ: ГИ НАМАЛУВАМЕ БРОЈОТ НА ЧЛЕНОВО ВО УПРАВНИТЕ И НАДЗОРНИТЕ ОДБОРИ НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА, А ГИ НАМАЛУВАМЕ И НИВНИТЕ ХОНОРАРИ

Денеска Владата на РСМ го усвои и ќе го предложи во собраниска процедура предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за јавни претпријатија со кој го намалуваме бројот на членови и висината на надоместокот во управните и надзорните одбори во јавните претпријатија!

• Секој управен одбор на јавно претпријатие ќе содржи максимум седум, односно пет членови, во зависност од бројот на жители на општината во која дејствува, додека секој надзорен одбор ќе биде составен од 3 членови.

• Надоместоците за членовите на управните одбори нема да бидат повисоки од половина од просечната плата, а надоместоците на членовите на надзорните одбори ќе изнесуваат максимум една третина од висината на просечната плата на вработените во јавното претпријатие.

Ги надминуваме детектираните слабости, бираме стручни кадри кои ќе работат транспарентно и професионално и го рационализираме и контролираме трошењето на државните средства.

loading...

ANIMEFLIX: Debutante Detective Corps (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix inuyasha

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Watch Monster Girl Doctor Episode 12

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimebe

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimelol