ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра

БРАВО – За протестот за „Монструм“ има и кривични и прекршочни пријави, вели Спасовски

Нема ниту еден настан на кој полицијата не постапувала и поднела соодветни пријави за секое групирање, рече министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во Собрание. За протестот од петокот кога група граѓани протестираа против барањето на затворски казни за обвинетите од случајот „Монструм“, кога не се почитува мерките за групирање и носење на маски, Спасовски рече дека има и кривични и прекршочни пријави.

– Детално ќе информираме утре или задутре врз основа на тоа што ќе биде сработено, завршено до крај од одделот за насилен криминал и Јавното обвинителство.Така што, никаде и во ниту еден момент нема состојба во која што не се преземаат дејствија и одредени активности, само се прави една проценка за тоа како и на кој начин да ја сочуваме состојбата на едно задоволително ниво и да не настанат поголеми штети, рече Спасовски.

Во Собранието на денешната 30-та седница во попладневиот дел од работата без дискусија и во прво читање поминаа повеќе закони од сферата на одбраната, внатрешни работи, здравство, земјоделство и финасирање. Пратениците по овие закони дополнително ќе гласаат кога ќе се создадат услови за тоа.

Куса расправа имаше само во врска со Предлогот законот за изменување на Законот за полиција, во прво читање.

loading...

ANIMEFLIX black butler animeflix: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 10

AnimeHeaven dragon ball super anime heaven: Attack on Titan (https://animeheaven.pro/m/Eo) Episode 25