Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

БРАВО ЗА ТЕТОВЧАНИ: Тетово денес доби организиран градски превоз. Денес во Тетово пристигнаа 5 автобуси од типот ISUZU Citiport, кои ќе се користат за потребите на организиран урбан транспорт во рамките на општинското претпријатие „Тетово Транспорт“

Тетово денес доби организиран градски превоз.
Денес во Тетово пристигнаа 5 автобуси од типот ISUZU Citiport, кои ќе се користат за потребите на организиран урбан транспорт во рамките на општинското претпријатие „Тетово Транспорт“. Овие автобуси се исто така прилагодени за лица со телесен инвалидитет, мајки со деца и стари лица. Автобусите го исполнуваат еколошкиот стандард ECO6, стандард кој се користи во земјите на ЕУ.

Овој капитален проект вреден 44 милиони денари, бараше не само единствена визија, туку и тимска работа на оние кои веруваа и работеа напорно за да го направат реалност. Денес би сакала да се заблагодарам на министерот за финансии г. Фатмир Бесими и на проектната единица во рамките на ова министерство, која помогнаа во спроведувањето на постапката за набавка на урбани автобуси, преку инструментите на Светска банка.

Општина Тетово останува посветена и ќе продолжи да работи на афирмирање на инструментите за меѓународно финансирање, како многу погодна форма за реализација и задоволување на потребите и барањата на граѓаните.

Урбаниот превоз во Тетово ќе започне да функционира многу скоро.

Паралелно, ги изградивме автобуските постојки вертикална и хоризонтална сигнализација и интензивно ќе работиме на едукација на граѓаните дека со користење на градски превоз, не само што избегнуваме застој во сообраќајот, туку и придонесуваме за подигнување на свеста и еколошката заштита на градот и општината.

loading...

https://animefreak.ws anime freaks tv

Website https://animetv.cc: Watch Haja Kyosei G Dangaiou (Dub) animetv Episode 13 animetv dragon ball super

Dr. Slump and Arale-chan: N-cha! Clear Skies Over Penguin Village Episode Full

Watch Yao Shen Ji Episode 40

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/147750-gogoanimebe/