Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Јовановски од Стопанска Комора: Без работници нема компании, но и без компании нема работници
Јовановски од Стопанска Комора: Без работници нема компании, но и без компании нема работници
Васко Ковачевски: Ако ЕСМ продаваше струја за граѓаните по пазарна ценa, поскапувањето ќе беше 150 отсто
Васко Ковачевски: Ако ЕСМ продаваше струја за граѓаните по пазарна ценa, поскапувањето ќе беше 150 отсто
Ковачевски: Пратеник снимаше пратеничка во деколте, не знам што ќе ѝ прави на снимката
Ковачевски: Пратеник снимаше пратеничка во деколте, не знам што ќе ѝ прави на снимката
(ВИДЕО) Средба на претседателот Пендаровски со британскиот премиер Борис Џонсон, според гестикулациите жестоко дебатираа за одредени теми
(ВИДЕО) Средба на претседателот Пендаровски со британскиот премиер Борис Џонсон, според гестикулациите жестоко дебатираа за одредени теми
ДОБРО БЕ МИЦКОВСКИ, БИВАШЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКУ ГОЛЕМО ДРВО ДРВОСАНО НЕДОДЕЛКАНО?!
ДОБРО БЕ МИЦКОВСКИ, БИВАШЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКУ ГОЛЕМО ДРВО ДРВОСАНО НЕДОДЕЛКАНО?!

БРАВО ЗА ТИМОТ НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ПО ОСУМ ГОДИНИ, ПОВТОРНО Е ПРООДЕН КЕЈОТ КАЈ МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО ВО СКОПЈЕ

По расчистување на натрупаниот отпад и градежен материјал, комплетно е реконстируирана велосипедската патека и засадено е ново зеленило. (Фото: Град Скопје)

После осум години, конечно е можно движењето по кејот на реката Вардар во делот од Камен мост до мостот Гоце Делчев во строгиот центар на Скопје. Оваа делница осум години беше затворена поради градежните работи за изградба на мостот.

По расчистување на натрупаниот отпад и градежен материјал комплетно е реконстируирана велосипедската патека и засадено е ново зеленило.

„Оваа делница од кејот е конечно ослободена и граѓаните може непречено да ја користат обновената пешачко-велосипедска патека на овој потег на кејот на Вардар“, велат од Град Скопје.

Град Скопје заврши и со изградба на пешачкиот мост, кој почна да се гради во времето на ексградоначалникот Коце Трајановски во рамките на проектот „Скопје 2014“. На мостот го нема панорамското тркало, но поставени се три трафики кои ќе бидат наменети за продавачите на книги кои ќе се дислоцираат од Плоштад Македонија.

loading...

choi go88 online

o sunwing.ultipro.ca hướng dẫn tải sunwin cho iphone sunwin khuyen mai