БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
Градоначалникот Марин се сретна со претставници на МЗТ Скопје Аеродром кои ја освоија двојната круна во Кошаркарското првенство и Купот на Македонија
Градоначалникот Марин се сретна со претставници на МЗТ Скопје Аеродром кои ја освоија двојната круна во Кошаркарското првенство и Купот на Македонија
ЕКСКЛУЗИВНО ОД НИКОБ ЛАБ – ОД ЧЕТВРТОК 24.06.2021г. НАЈНИСКИ ЦЕНИ ЗА ПСР ТЕСТ ВО НАШИТЕ ПУНКТОВИ НА ТАБАНОВЦЕ, БОГОРОДИЦА, ДОЈРАН, КИСЕЛА ВОДА И НА АЕРОДРОМИТЕ ТАВ СКОПЈЕ И ТАВ ОХРИД
ЕКСКЛУЗИВНО ОД НИКОБ ЛАБ – ОД ЧЕТВРТОК 24.06.2021г. НАЈНИСКИ ЦЕНИ ЗА ПСР ТЕСТ ВО НАШИТЕ ПУНКТОВИ НА ТАБАНОВЦЕ, БОГОРОДИЦА, ДОЈРАН, КИСЕЛА ВОДА И НА АЕРОДРОМИТЕ ТАВ СКОПЈЕ И ТАВ ОХРИД
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОБЈАВИ КОНКУРСОТ ЗА ИДЕЈНОТО АРХИТЕКТОНСКО-УРБАНИСТИЧКО РЕШЕНИЕ ЗА ЛОКАЛИТЕТОТ ФАБРИКА ТРЕСКА
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОБЈАВИ КОНКУРСОТ ЗА ИДЕЈНОТО АРХИТЕКТОНСКО-УРБАНИСТИЧКО РЕШЕНИЕ ЗА ЛОКАЛИТЕТОТ ФАБРИКА ТРЕСКА
СПАСОВСКИ: Денеска со претседателот на Македонскиот полициски синдикат Марјан Кицев го потпишавме новиот Колективен договор на МВР
СПАСОВСКИ: Денеска со претседателот на Македонскиот полициски синдикат Марјан Кицев го потпишавме новиот Колективен договор на МВР
Шокантна изјава на Радев од Брисел: Го издржавме притисокот, Македонија треба да престане да ја краде бугарската историја
Шокантна изјава на Радев од Брисел: Го издржавме притисокот, Македонија треба да престане да ја краде бугарската историја

БРАВО – Заев: Сите 120 радиодифузери во државата ќе бидат ослободени од годишната давачка за концесијата

„Предвиодовме и конкретна мерка финансиска поддрша од државата за 120 радиодифузери во висина од 50 милиони денари во 2021 година. Со оваа мерка 120 дифузери колку што се сите вкупно во државата, односно радија и телевизии кои имаат активни концесии за емитивуње на радио и телевизиски програми ќе бидат ослободени од годишната давачка за концесијата.“, истакна премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата каде што го претстави петтиот пакет економски мерки.

Како посебна мерка премиерот ја истакна ослобудувањето на давачка за мултиплекс фрекфенција за цела 2021 година. Оваа мерка ги опфаќа радио дифузерите на кои ќе им се покријат трошоците за 2021 година за дигиталниот, терестеријален и мултиплекс дозвола за емитување.

Петтиот сет економски мерки, содржи вкупно 29 економски мерки во вкупна вредност од околу 160 милиони евра, од кои 91,7 милиони евра се директни буџетски трошења и мерките се распоредени во четири главни столбови.

loading...

KissAnime watch anime dub: Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

AnimeDao animedao seven deadly sins: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 9 (https://animedao.nl/m/PXlK/ep-9)