ДУИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПОВЕЌЕ ОПШТИНИ - Арачиново, Боговиње, Теарце, Липково, Желино, Сарај, Липково и Пласница
ДУИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПОВЕЌЕ ОПШТИНИ - Арачиново, Боговиње, Теарце, Липково, Желино, Сарај, Липково и Пласница
БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА И ВО БЕРОВО!
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА И ВО БЕРОВО!
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ОСУМ ОПШТИНИ Освоени Валандово, Дојран, Крива Паланка , Лозово, Струмица, Ресен, Крушево и Бутел
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ОСУМ ОПШТИНИ Освоени Валандово, Дојран, Крива Паланка , Лозово, Струмица, Ресен, Крушево и Бутел
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!

БРАВО ЗЛАТКО МАРИН – Училиштата во Аеродром опремени со смарт-табли

Деновиве во сите основни училишта и градинки во Општина Аеродром се поставуваат интерактивни смарт-табли. Таблите се поврзуваат со компјутер и проектор, преку кој се презентира содржината од компјутерот на работната површина на таблата. Ваквиот систем на табла го подобрува интерактивното учење, при што учениците можат истовремено да пишуваат, да цртаат и да комуницираат.

„Во чекор со светскиот развој на технологијата и интерактивните комуникации, ја осовременуваме наставата во училиштата и градинките во Општина Аеродром. Го олеснуваме образовниот процес и овозможуваме полесно совладување на наставата“, изјави градоначалникот Златко Марин.

Општина Аеродром секоја година издвојува значителна сума финансиски средства од својот буџет со цел модернизирање и подобрување на условите во образовниот процес.
20.7.2021
Општина Аеродром

loading...

Website https://gogoanime.be: Watch Hina Logic – from Luck & Logic gogoanime Episode 12 gogoanime official site

ANIMEFLIX: Yuragi-sou no Yuuna-san anime episode 12 online free at https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Watch anime online for free at AnimeBee online anime

Animepahe: Nekomonogatari Black anime episode 4 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimebe/

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimebe