ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА
ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА
Кондовски на заедничка маса со членови на спортските клубови во Битола
Кондовски на заедничка маса со членови на спортските клубови во Битола
Прва средба на највисоко ниво со новата американска администрација: Шекеринска на состанок со секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин III
Прва средба на највисоко ниво со новата американска администрација: Шекеринска на состанок со секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин III
ТЕМЕЛКОВСКИ: Денеска во населбата Драчево почнавме со активности за асфалтирање на улиците: „Таки Даскалот“ и „Филип Клајиќ“. Покрај ова, на барање на жителите, во селото Драчево, ја поплочивме улицата „Домазетовска“
ТЕМЕЛКОВСКИ: Денеска во населбата Драчево почнавме со активности за асфалтирање на улиците: „Таки Даскалот“ и „Филип Клајиќ“. Покрај ова, на барање на жителите, во селото Драчево, ја поплочивме улицата „Домазетовска“
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СИ ГО ОДРЖА ЗБОРОТ - ПОЧНА РАБОТАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА: Реконструкцијата ќе чини 120 милиони денари
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СИ ГО ОДРЖА ЗБОРОТ - ПОЧНА РАБОТАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА: Реконструкцијата ќе чини 120 милиони денари
Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи
Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи
БРАВО - НОВА ТРИБИНА НА СТАДИОНОТ ВО ЧАИР
БРАВО - НОВА ТРИБИНА НА СТАДИОНОТ ВО ЧАИР
ПОЛЕКА ПОЛЕКА СЕ БЛИЖИМЕ КОН КРАЈОТ НА ЕДНА МНОГУ УСПЕШНА ОПЕРАЦИЈА - Попишани над еден милион граѓани!
ПОЛЕКА ПОЛЕКА СЕ БЛИЖИМЕ КОН КРАЈОТ НА ЕДНА МНОГУ УСПЕШНА ОПЕРАЦИЈА - Попишани над еден милион граѓани!

БРЕЈ БРЕЈ БРЕЈ ЛАЖЕЊЕ СУШЕЊЕ – АЦО ИНФОМАКС: Иако неаме ич банери а редакцијата ни е од 10 души, не не плаќа ВМРО ДПМНЕ туку Фејсбук?!?!

Најсмешно беше кога пред неколку дена Јанко Бурек го праша Ацо Мечка сопственикот на Инфомакс од што преживува порталот и он мртов ладен му рече дека порталот имал 600 000 посети дневно?!?!? и поради таа голема посета од Фејсбук им давале пари, за што имале потпишано договор?!?!?!?!?!?!?!

И малите деца знаат дека Фејсбук на никого не дава пари туку напротив наплатува пари за промоција на видеа и стории, така што најверојатно Инфомакс му плаќа на Фејсбук за промоција на своите емисии а не обратно, ама се срами да каже дека месечно ВМРО ДПМНЕ им плаќа да шират лажни вести и црна пропаганда за власта на централно и локално ниво…

Инаку ИНФОМАКС иако е крш портал сепак има голема редакција едно 10 души плус имаат видео студио со скапа најсовремена опрема, значи месечно они имаат едно 5000е трошоци а опремата им вреди едно 20 000е најмалку, значи Мицковски има бајаги инвестирано пари на Камчев кај нив…

loading...