МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

Британија ќе им обезбеди азил на Зеленски и на членовите на украинската администрација доколку ја напуштат земјата

СВЕТБританија ќе им обезбеди азил на Зеленски и на членовите на украинската администрација доколку ја напуштат земјатаОбјавено пред 6 часа – 24 февруари, 2022Од Макфакс

Обединетото Кралство ќе биде подготвено да ги обезбеди потребната поддршка и азил на членовите на украинската администрација и на претседателот Володимир Зеленски доколку донесат одлука да ја напуштат земјата, изјави денеска британскиот премиер, Борис Џонсон.

„Секако дека сме подготвени да ја обезбедиме потребната поддршка, логистичка или која било друга. Британија секогаш го правела тоа. Токму тоа му го кажав на Зеленски утринава ако тој и владата имаат потреба од засолниште“, истакна Џонсон во своето обраќање пред пратениците во британскиот Парламент.

Во текот на ноќта ескалира кризата во Украина. Рускиот претседател Владимир Путин најави почеток на специјална воена акција, а потоа низ Украина почнаа да пристигнуваат извештаи за гранатирање, која набргу објави дека почнала инвазија на нејзината територија.

Исто така, има сѐ повеќе информации дека руската армија ја презела нуклеарната централа „Чернобил“, која се наоѓа недалеку од границата со Белорусија.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Death Note (Dub)

Attack on Titan Season 2

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 30

AnimeFreak My Hero Academia Season 2

AnimeFreak Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 4

tải go88