Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

БРИТАНСКИ ГАРДИЈАН: ВЕЛАТ НАЈГОЛЕМИТЕ НЕПРИЈАТЕЛИ НА ГОЛЕМИТЕ СПОРТИСТИ СЕ САМИТЕ ТИЕ, НО ЃОКОВИЌ ТОА ГО КРЕНА НА ЕДНО ДОСЕГА НЕВИДЕНО НИВО

Ѓоковиќ на тениските терени покажува невидено ниво на талент и тениска супериорност што го внесе во историјата на тенисот како најдобар на сите времиња.

Но во исто време неговата тврдоглавост и верување во алтернативна медицина го донесе во судир со целиот свет и му нанесе огромна ПР штета.

Проблемот според новинарите на Гардијан лежи и во тимот на Новак кои или не го советуваат добро или пак тој никого не слуша.

Досегашното искуство покажува дека оваа епизода нема да биде корисна за Новак, тој нема да се поправи, туку само ќе го засили неговото чувство дека тој е во некаква војна со целиот свет кој е против него само затоа што е Србин?!?!

А проблемите само ќе се зголемат за Новак затоа што следен голем турнир е Френч Опен а Макрон кажа јавно дека ќе има нула толеранција за оние кои не се вакцинирани.

Целата сторија на Гардијан.

loading...

anime to watch. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak So I'm a Spider, So What?

free anime online Redo of Healer

AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeFreak Attack on Titan Episode 21