Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

БУЧКОВСКИ: Критиките и песимизмот на Гошев се неоправдани, нашата земја помина низ страшни кризи и предизвици, треба да сме горди каде стигнавме и што направивме

Мактел му постави прашање на професорот Владо Бучковски – Професоре, како поранешен премиер, како го оценувате песимозмот и црнилото со кое екс гувернерот Петар Гошев ја анализира 30-годишницата од нашата независност?

Одговорот ви го објавуваме во целост.

Бучковски:

– Нашата Македонија го слави својот 30 тиот роденден! Радувај се Македонијо! Членка сме на НАТО, се бориме и ќе се избориме и за почеток на преговори за полноправно членство во ЕУ!!!

Но, не беше лесно во изминативе 30 години, беше на моменти и ѓаволски тешко…но според мене, оваа наша држава докажа и покажа дека ја бива!

А низ што се поминавме… низ колку многу премрежја… Лисабонската декларација, Грчкото ембарго, Атентатот на Претседателот Глигоров, Бегалската криза во 1999, Воениот конфликт во 2001та, грчкото вето на Самитот на НАТО во Букурешт во 2008 та, крвавиот четврток во Собранието во 2017 тата… И посилни држави од нашата Македонија (со неколку вековна традиција) веројатно би потклекнале, во вакви кризни ситуации… не би издржале!

Ние успеавме да се справиме со сите овие големи кризи! Плативме висока цена, но ја сочувавме Македонија! Успеавме да изградиме модел на мултиетничко општество што е гаранција за нашиот иден просперитет!

Затоа, да го славиме гордо 30тиот роденден на нашата суверена и независна Република Северна Македонија!

loading...

Website https://animebee.to: Watch Night Head 2041 animebee Episode 8 watch anime dub

AniWatch: Valkyrie Drive: Mermaid anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

The Legend of Manxmouse Episode Full

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe

Cycling74: https://cycling74.com/author/60c318dba87778412f9aea11