(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

Бучковски за македонско-бугарските односи: За една недела се направи повеќе отколку за една година

Поранешниот премиер и поранешен специјален претставник на Владата за преговорите со Бугарија, Владо Бучковски смета дека Скопје и Софија направија повеќе за една недела, отколку за една година.

-Ова дефинитивно ќе води кон придвижување на односите и кон враќање на довербата, но ќе треба да почекаме за да ги видиме резултатите. Според мене, идеален рок во кој може да се дадат првите очекувања е првите три месеци. Ќе биде битно кој ќе влезе во работните групи, затоа што проблемите не се само политички, бидејќи двете општества реално се оддалечија едно од друго отколку пред 2 години. Ќе треба систематски мерки надвор од министрите, за да дојде до подобрување на климата, но ќе мораат да се вклучат сите, потенцира Бучковски во емисијата „24 анализа“.

Според него, Ковачевски и Петков направија многу за недела, отколку што беше случај во изминатата година.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Naruto: Shippuden Episode 492

anime stream GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

gogoanimehub Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

GoGoAnime World's End Harem Episode 2 - Uncen

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 11