(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

Бучковски: Захариева на национална телевизија 5 минути зборува за Бачев, па немојте ви се молам

Пранешниот премиер Владо Бучковски смета дека бугарското вето за Македонија е стратешка грешка. Според него нема логични причини за одложување на одлуката за почеток на преговорите со ЕУ. Воедно, тој порачува дека Договорот за добрососедство мора да успее.

-Мора да бидеме трпеливи. Да не ги изгубиме нервите, да нема дополнително говор на омраза, да нема омаловажување, да не се наседнува на провокации. Јас не можам да се изначудам што видов утрово на вашата национална телевизија. Има интервју вашата министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, пет минути одговара на прашање. Единствена Македонија што е минорна партија, апсолутно минорна, не ни крие нејзиниот претседател Јанко Бачев кој е поранешен дел од удбашките структури, кој го вееше знамето на Русија пред македонскиот парламент при усвојувањето на уставните измени и затворањето на прашањето за разликите за името што ги имавме со Грција. Тој Јанко Бачев вчера побарал да бидат персона нонграта Захариева, Каракачанов и европратеникот Ковачев и сега вашиот министер одговара на националната телевизија. Па немојте ви се молам. Мора да покажеме дека сериозно знаеме кој е што. Мене ова ми личи како да е договорена некоја детска игра – јас тебе ќе ти ја шутнам топката, ти мене врати ми ја – вели Бучковски.

loading...

anime dao. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Your Lie in April

anime website Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

animes online Pokémon Journeys: The Series

AnimeDao Your Lie in April Episode 18

AnimeDao JUJUTSU KAISEN