ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра
ПРИЛЕПЧАНИ ЌЕ СЕ ОМРСАТ - Досега откупени 24,5 милиони килограми тутун, за целата реколта обезбедени 70 милиони евра
Заев- Во мала земја за некој што бил директор на УБК , не е тешко да слушне дека е побаран притвор
Заев- Во мала земја за некој што бил директор на УБК , не е тешко да слушне дека е побаран притвор
(ВИДЕО) Маричиќ: И „Евростат“ потврди дека Законот за попис и методологијата се во согласност со највисоките стандарди
(ВИДЕО) Маричиќ: И „Евростат“ потврди дека Законот за попис и методологијата се во согласност со највисоките стандарди
ПЕНДАРОВСКИ: Го осветливме Кабинетот на претседателот во боите на ретките болести со што се приклучивме на меѓународната кампања за поддршка на овие лица
ПЕНДАРОВСКИ: Го осветливме Кабинетот на претседателот во боите на ретките болести со што се приклучивме на меѓународната кампања за поддршка на овие лица
ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ - Заев: Ја поддржуваме иницијативата Собранието да го продолжи рокот за откуп на тутунот за да се откупи целата годишна реколта и со дополнителните 5 милиони евра од Пакетот 5 да се постигне просечна цена од 180 денари по килограм
ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ПРИЛЕПЧАНИ - Заев: Ја поддржуваме иницијативата Собранието да го продолжи рокот за откуп на тутунот за да се откупи целата годишна реколта и со дополнителните 5 милиони евра од Пакетот 5 да се постигне просечна цена од 180 денари по килограм
(ВИДЕО) Е ОВА НАРОДОТ САКА ДА ГО ЧУЕ: Премиерот Заев објави нови инвестиции во државава и отворање нови работни места
(ВИДЕО) Е ОВА НАРОДОТ САКА ДА ГО ЧУЕ: Премиерот Заев објави нови инвестиции во државава и отворање нови работни места
ЈАВНА РЕАКЦИЈА: Општина Шуто Оризари јавно го изразува своето незадоволство од одлуката на Министерството за Култура за одбивање на поднесената апликација на Годишниот конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2021 година
ЈАВНА РЕАКЦИЈА: Општина Шуто Оризари јавно го изразува своето незадоволство од одлуката на Министерството за Култура за одбивање на поднесената апликација на Годишниот конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2021 година

Бугарија не прифаќа декларација, туку инсистира нејзините услови да бидат дел од преговарачката рамка

За Бугарија е неприфатливо нејзините услови кон С Македонија да бидат ставени во декларација, туку смета дека тие треба да бидат дел од преговарачката рамка со ЕУ, зашто само така ќе имаат правна сила.

Ова, како што пренесува БГНЕС, е позицијата на бугарското Министерство за надворешни работи, откако земјата ја известила денеска Европската комисија дека не е во можност да ја прифати моментно предложената рамка за преговори за С Македонија и нацрт-декларацијата, бидејќи не ги дава потребните гаранции за исполнување на условите утврдени од Бугарија.

„Во исто време, Бугарија му се заблагодарува на германското претседателство со Советот на ЕУ и на комесарот за проширување Оливер Вархеи за конструктивниот пристап и секојдневната работа во потрага по решение што е сè уште е можно да се постигне и покрај кратките рокови. За Бугарија е неприфатливо нашите услови за С Македонија да бидат поставени во декларацијата на Советот на ЕУ, која е придружна на преговарачката рамка. Декларацијата на Советот не е правно обврзувачки инструмент и не ги дава правните гаранции што ги бара Бугарија. Ние би имале такви гаранции доколку нашите барања се рефлектираат во текстот на рамката за преговори, на кој инсистираме – соопшти бугарското Министерството за надворешни работи, како што пренесува БГНЕС.

loading...

Shaman King (2021) (https://animefreak.ws/m/3Xm7) Episode Preview at website https://animefreak.ws anime freaks tv

Bloom Into You Episode 13 at KissAnime boruto kissanime