Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

БУГАРИЈА ПРИЗНА ДИПЛОМАТСКИ ПОРАЗ – Јанев: ЕУ ја зазема страната на Македонија

Бугарскиот премиер Стефан Јанев остварил средба со амбасадорот на Словенија во Бугарија Анджеј Франгес, а во фокусот на нивниот разговор било словенечкото претседателство со Советот на ЕУ, пренесуваат бугарските медиуми.

Јанев ја потврдил позицијата на Бугарија и принципиелната поддршка на Софија за европската перспектива на РС Македонија и Албанија, истакнувајќи ја потребата за поефикасен дијалог и реална волја за заштита на човековите права, како и ставање крај на говорот на омраза.

Од негова страна била изразена забелeшката дека европските партнери заземаат страна, толерирајќи го Скопје, соодветно – обвинувајќи ја Бугарија, без вистински и основани причини. Бугарскиот премиер истакнал дека во негово својство се обидува да дејствува како политичар, а не како бирократ и во оваа смисла главен приоритет е да се застапува и штити во најголема мера националниот интерес на Република Бугарија.

На крајот од разговорот, бугарскиот премиер посакал успех на словенечкото претседателство и истакнал дека инсистира на отворен и искрен дијалог и дека во овој поглед се потпира на реципроцитет.

loading...

english dubbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX So I'm a Spider, So What? Episode 21

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 Episode 8

animeflix website JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime streaming The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime flix My Hero Academia Season 2 (Dub)