(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

БУГАРИТЕ СЕ ЗАПЛЕТКАА ВО ТАКВА КАША ШТО ГОСПОД НЕМА ДА ГИ ОТПЛЕТКА – ОДАТ НА НОВИ ТРЕТИ ПО РЕД ИЗБОРИ ЗА 6 МЕСЕЦА

Направивме се за да имаме влада, но тоа не се случи поради предавството на ‘Демократска Бугарија’ и ‘Стани. БГ! Доаѓаме!’. Во оваа ситуација, утре нема да понудиме кабинет“, рече Трифонов , во телевизиското обраќање кое следуваше откако откако стана јасно дека предложената влада нема да добие поддршка од „Демократска Бугарија“, БСП и „Стани. БГ! Доаѓаме!“

Лидерот на бугарската партија „Има таков народ“ Слави Трифонов најави дека утре нема да го предложи составот на новата влада предводена од Пламен Николов за да гласа во Националното собрание.

„Направивме се за да имаме влада, но тоа не се случи поради предавството на ‘Демократска Бугарија’ и ‘Стани. БГ! Доаѓаме!’. Во оваа ситуација, утре нема да понудиме кабинет“, рече Трифонов , во телевизиското обраќање кое следуваше откако откако стана јасно дека предложената влада нема да добие поддршка од „Демократска Бугарија“, БСП и „Стани. БГ! Доаѓаме!“.

Националниот совет на БСП и генералното собрание на коалициската парламентарна група БСП за Бугарија одлучија дека доколку не се повлече кандидатурата за вицепремиер и министер за внатрешни работи, Петар Илиев, нема да ја поддржат владата предложена од „Има таков народ“.

Претходно, трите партии од коалицијата „Демократска Бугарија“ одлучија да не ја поддржат предложената влада од најголемата парламентарна партија во бугарскиот Парламент – „Има таков народ“, барајќи таа да биде кризна што може да обезбеди можност Бугарија да има ограничено време до осум месеци.

Но бугарските медиуми објавуваат дека и покрај ваквата одлука на Трифонов, најверојатно утре ќе има гласање во пленарната сала, бидејќи е издаден претседателски декрет, со кој се предлага до Националното собрание да се изберат предлозите на мандатарот Пламен.

Трифонов посочи дека денешните случувања – одбивањето да се поддржи владата и повлекувањето на предлогот значат нови избори, доколку другите партии „не одлучат да владеат заедно како што тоа го правеа“.

И покрај најавите за формирање експертски кабинет, кој ќе работи ограничено време, „Демократска Бугарија“, БСП и „Стани. БГ! Доаѓаме!“ тие немаат доволно гласови за го изгласаат тоа во парламентот. Ако „Има таков народ“ одбива преговори, единствената можност би била гласовите да дојдат од ГЕРБ и МРФ, што партиите ги идентификуваа како непожелни партнери.

loading...

Kuroko's Basketball OVA Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Noragami Aragoto (Dub) aniwatch Episode 13 aniwatch.me

Website https://wcostream.cc: Watch Tales of the Abyss wcostream Episode 26 wcostream dragon ball z

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/

Paper: https://paper.li/HCICkAjUZq9fwf3gJvq07#/