Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!

Бугарски Блиц заедно со уште дестина бугарски медиуми/портали објави статија во која не го крие незадоволството од последиците на политичкото „самоубиство“ на официјална Софија. Во текстот насловен како „САД ја малтретира Бугарија поради Македонија“, колегите од бугарски Блиц ги цитираат главните поенти на американскиот заменик помошник секретар за европски и евроазиски работи Габриел Ескобар за Радио Слободна Европа, кој вели дека прашањето со Бугарија не треба да го блокира членството на Македонија во ЕУ, при што продолжува со многу прецизна и искрена експликација на моменталната лимбо ситуација, поради крајно неразумното условување од страна на Бугарија, непознато во модерниот свет и додава:

„Ние би сакале да се одржи меѓувладината конференција и за Македонија и за Албанија во исто време – оваа година, доколку е можно. Го изработија потребното. Ги направија неопходните реформи. И тие го заслужија тоа. Значи, ако не оваа година, тогаш напочетокот на следната година“

На прашањето поврзано со бугарско вето за нашите ЕУ аспирации, Ескобар вели:

„Погрешно е Бугарија да користи билатерален спор за да ги запре аспирациите на Македонија кон ЕУ. Тие ( Бугарите н.з. ) го претвораат во мултилатерално прашање што не засега сите нас “
Линк до оригиналната вест на Блиц

loading...

AnimeBee: Digimon Fusion anime episode 25 online free at https://animebee.to dubbed anime

Noblesse (Dub) Episode 13

Neo Human Casshan (https://gogoanime.be/m/7a8A) Episode 35

AnimeFreak: Best Student Council anime episode 26 online free at https://animefreak.ws animefreak

Vbscan fisica: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx

Animeflixnl simplesite: http://animeflixnl.simplesite.com/