Тупанчески на Регионална конференција во Шибеник:Интегритетот е еден од најефективните механизми за спречување на корупција
Тупанчески на Регионална конференција во Шибеник:Интегритетот е еден од најефективните механизми за спречување на корупција
БОМБА НА ФОКУС: ВМРО ДПМНЕ СИ НАЈДЕ НОВ ПОЗАБЕГАН ФИКУС ОД ХОРХЕ - МИЦКОВСКИ ГО СПРЕМАЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, ЉУПЧО КОЦАРЕВ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ?!
БОМБА НА ФОКУС: ВМРО ДПМНЕ СИ НАЈДЕ НОВ ПОЗАБЕГАН ФИКУС ОД ХОРХЕ - МИЦКОВСКИ ГО СПРЕМАЛ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, ЉУПЧО КОЦАРЕВ ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ?!
ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈАТА „ВИСОКИ НАДЕЖИ И ГОЛЕМИ ПАДОВИ: СТАВОВИ НА ГРАЃАНИТЕ И ГРАЃАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕФЕКТИ ОД СЕКТОРСКИТЕ РАБОТНИ ГРУПИ“
ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈАТА „ВИСОКИ НАДЕЖИ И ГОЛЕМИ ПАДОВИ: СТАВОВИ НА ГРАЃАНИТЕ И ГРАЃАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ И ЕФЕКТИ ОД СЕКТОРСКИТЕ РАБОТНИ ГРУПИ“
(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ ГНЕВНИ: БРАТОТ ИСУС Е МАКЕДОНЕЦ ШТО ИМА НИЕ ОД СРБИТЕ ДА БАРАМЕ АВТОКЕФАЛНОСТ?!
(ВИДЕО) АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ ГНЕВНИ: БРАТОТ ИСУС Е МАКЕДОНЕЦ ШТО ИМА НИЕ ОД СРБИТЕ ДА БАРАМЕ АВТОКЕФАЛНОСТ?!
(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски се поклони и положи цвеќе пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Санта Марија Маџоре во Рим
(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски се поклони и положи цвеќе пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Санта Марија Маџоре во Рим
БРАВО: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ
БРАВО: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ
КРАТОВО СЕ ЗБРАТИМУВА СО КИНЕСКИОТ ГРАД ЏИНЧЕНГ КОЈ Е ПОМАЛ ГРАД ВО КИНА, ИМА САМО 2 МИЛИОНА ЖИТЕЛИ И Е СТАР НАД 500 ГОДИНИ
КРАТОВО СЕ ЗБРАТИМУВА СО КИНЕСКИОТ ГРАД ЏИНЧЕНГ КОЈ Е ПОМАЛ ГРАД ВО КИНА, ИМА САМО 2 МИЛИОНА ЖИТЕЛИ И Е СТАР НАД 500 ГОДИНИ
Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина
Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина

Бугарски истражител конечно ја реши дилемата немало ниту експлозив, ниту киселини, ниту туби со бензин: Еве како точно се запалил и изгорел автобусот

Бугарскиот истражител Маријан Маринов, кој работи на разоткривање на трагедијата, за Алсат изјави дека се очекува истрагата да трае. Првите податоци, според него, покажуваат дека првиот оган можеби бил предизвикан од триењето железо со железо на банкината и автобусот. Од ударот експлодирал резервоарот со нафта. Бугарското обвинителство истрагата ја води во три насоки:

БУГАРСКО ОБВИНИТЕЛСТВО

„Бугарското обвинителство во моментов истрагата ја води во три паралелни насоки. Покрај причините за пожарот, втората трага за истрагата е за човечкиот фактор, поточно возачот зошто не реагирал за да се евакуираат патниците. За истрагата против агенцијата во координација сме со Обвинителството во Скопје за да ги добиеме сите потребни документи за откривање на индиректните фактори кои довеле до трагедијата.“

АВТОБУСОТ ИЗГОРЕЛ ВО РОК ОД 10 МИНУТИ

Маринов вели дека голем дел од банкината влегла во автобусот во пределот кај предното тркало до влезната врата и оти пластичниот резервоар бил целосно уништен. Тоа предизвикало горивото да се растече и да го изгори автобусот во рок од 10 минути.

„Чекаме, има многу, не еден или две. И ние чекаме да бидат готови резултатите и потоа да ги организираме работите. Прво го правиме тоа – чекаме, новоста е она што го открија експертите, но не можам да ви кажам кои се најновите наоди. Организирани се автобуси кои патувале со 20 минути дистанца за да не станат колона и тоа покажува дека не патувале заедно.“

ВО АВТОБУСОТ НЕМАЛО ЕКСПЛОЗИВ ИЛИ ЦИСТЕРНИ СО БЕНЗИН

Истражителот

вели дека автобусот бил стар и репариран во Турција. Му била заменета целата опрема, така што документацијата покажува година на производство 2007 година, но тој изгледал како модел од 2018 година. Во автобусот немало експлозив, категоричен е Маринов, кој се повикува на примероци направени од остатоците на возилото. Се негира дека имало и цистерни со бензин или поинакви шверцувани експлозивни средства.

Но, обвинителството одбива да истражи како условите на патот се одразиле врз возачот, одбива да ги истражи неправилно поставените заштитни огради, како што стои во извештајот. Документот потврдува дека овие заштитни банкини биле оштетени од претходни несреќи и оти потоа биле поправани и неправилно поставени. Ако биле поставени правилно, би го задржале автобусот и би ја смениле неговата траекторија без тој да влезе во самата банкина.

ЖРТВИТЕ НЕ ЗАГИНАЛЕ ОД УДАРОТ, ТУКУ ОД ПОЖАРОТ

Жртвите не загинале од ударот, туку од пожарот. Нема никаков знак кој возачот би го известил дека доаѓа таков свиок. Бугарската Управа за патишта пред два месеца констатирала дека нема таков знак и реагирала. На патиштата низ Бугарија недостасуваат повеќе од 400 табли, вели истражителот, но министерот за регионален развој молчи, а обвинителството одбива да го истражи сето тоа. Во најтрагичната сообраќајна несреќа во изминатава деценија во Европа животот го загубија 45 патници

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 21

WONDER EGG PRIORITY

watch anime dub My Hero Academia Season 3 (Dub)

english anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train