Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР Е 20 ГОДИНИ ВО БРАК СО АМЕРИКАНКА СО КОЈА ИМА ТРИ ДЕЦА, ТАА СО СВОЈАТА МАЈКА ИМА СЛАТКАРНИЦА ВО ЦЕНТАРОТ НА СОФИЈА, ПРАВИ СЛАТКИ БЕЗ ГЛУТЕН

Со сета политичка интрига изминатите денови, додека политичките кругови се прашуваат дали Кирил Петков ќе биде новиот бугарски премиер, ние се прашуваме која е убавата жена која го придружува во текот на приватниот и подржува во текот на професионалниот живот?

Кирил Петков е актуелен бугарски политичар со богата и интересна биографија. Роден е во 1980 година во Пловдив, а детството го поминува во Софија со своите родители учители.

Завршил софиска седма гимназија, а потоа се сели во Ванкувер заедно со родителите и студиите ги поминува таму, стекнувајќи се со диплома по финансии на Универзитетот на Британска Колумбија во Ванкувер, и подоцна завршува магистерски студии по бизнис администрација на Универзитетот Харвард, рангиран меѓу првите десет во неговата класа.

Петков е оженет и има три деца со сопругата Линда Мекензи, сега Мекензи Петкова, со која се во брак веќе 21 година. Својата љубов ја запознал додека живеел во Ванкувер, со која по извесно време животот го продолжија заедно во Софија.

Занимлива по своите интересни слатки кои ги подготвува во својата слаткарница во центарот на Софија заедно со својата мајка, значително забележително за Линда е колку таа е атрактивна жена и со Петков се одлична двојка.

Линда се специјализирала за подготовка на колачи без глутен, откако едно од нејзините деца развило нетолеранција на глутенот, а вештините кои ги развила и помогнаа да стане позната на телевизија откако се појавила во кулинарското шоу „Masterchef“.

Иако родителите на Линда одамна се пензионирале, нејзиниот татко Бред Мекензи продолжил со општествено корисна работа, додека мајка ѝ Маргарет Мекензи, која е дипломиран нутриционист и работела и како специјалист во пиварница во Канада, сега ѝ помага на Линда во семејната слаткарница „Amelie Sweet Shop“.

Маргарет и Кирил често знаат да споделат дискусии за безалкохолните пива и за придобивките од мешањето на овошни вкусови со хмељ, од каде всушност и произлегла идејата за пробиотикот со кој Кирил стана популарен во целиот свет.

Децата на Петков немаат бугарско државјанство, па самата Маргарет не само што помага со слаткарницата, туку и ги чува внуките кои повеќе од времето живеат во странство.

loading...

watch subbed anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao SK8 the Infinity (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 289

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 8

AnimeDao Attack on Titan (Dub) Episode 24

watch subbed anime My Hero Academia Season 4

tải go88