Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Честитка на генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ: Рамазан Бајрам е подадената рака за меѓусебно почитување и помагање

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, на граѓаните од исламска вероисповед, како и на поглаварот на ИВЗ, Реис-ул улема Шаќир Ефенди Фетаху, им упати честитка по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам.

“Ви го честитам големиот празник Рамазан Бајрам и ви посакувам прифатен пост, здравје, спокој и благосостојба.

По светиот месец на постот, времето на молитва, Рамазан Бајрам претставува празник на солидарноста, меѓусебното помагање и верба во се она што е добро и правилно.

Рамазан Бајрам е подадената рака за соживот, за меѓусебно почитување и помагање.
Нашето заедништво и обединување околу вистинските човечки вредности да го зацврстуваме секој ден како наш заеднички влог за заедничко утре и општо добро.

Посакувам овој голем празник да го прославите во добро здравје, мир и благосостојба со своите најблиски“ се вели во честитката на генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ.

loading...

go88 go math go88 club ios admin go88

kéo sunwin app tải sunwin sunwin tài xỉu